Kolejna smutna wiadomość ze świata polskiej muzyki. Nie żyje Andrzej Adamiak. Lider grupy rockowej Rezerwat zmarł w środę, 8 kwietnia, przed południem. O śmierci wokalisty i gitarzysty basowego dowiadujemy się z oficjalnego profilu łódzkiego zespołu na Facebooku, gdzie zamieszczono wiadomość od syna muzyka, Bartosza Adamiaka. Informacja o przyczynie śmierci Andrzeja Adamiaka na razie nie została podana do wiadomości publicznej.

- Dziś przed godziną 11 nagle i przedwcześnie zmarł Andrzej Adamiak. Lider zespołu Rezerwat, a przede wszystkim mój tata - czytamy na fan page'u Rezerwatu.

Kim był Andrzej Adamiak?

Andrzej Jan Adamiak urodził się 28 lutego 1960 roku w Łodzi. Karierę muzyczną rozpoczął w wieku 22 lat jako założyciel zespołu Rezerwat. Grupa zaliczyła swój debiut na scenie w listopadzie 1982 roku na jednym z najpopularniejszych festiwali lat 80., Rockowisko.

Pierwszy album formacji ukazał się w 1984 roku. W tym samym roku na krótki okres Adamiak rozstał się z Rezerwatem i występował z grupami Czerwony Kapturek i Omen. Rok później już razem z Rezerwatem stworzyła swój największy hit. Utwór "Zaopiekuj się mną" dotarł do pierwszego miejsca Radiowej Listu Przebojów Programu I oraz Telewizyjnej Listy Przebojów.

Płyty zespołu w sumie rozeszły się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy.

ZOBACZ TEŻ: John Prine nie żyje. Legendarny muzyk zmarł z powodu koronawirusa