Andrzej Blumenfeld zmarł 14 sierpnia 2017 roku. Aktor zagrał w swojej karierze w ponad 40 filmach. Zadebiutował w 1974 roku rolą Bielinka w „Padalce” Romana Wionczka. Potem mogliśmy go oglądać w takich filmach jak  „Kornblumenblau”, „Różyczka”, „Pianista”, „Jan Paweł II”. Szerszą rozpoznawalność zdobył jednak dzięki serialom, w tym m.in. TVN-owskiej produkcji "Na Wspólnej", w której to wcielił się w rolę ojca Zuzy Hoffer (w tej roli Małgorzata Socha).

Niewielu wiedziało, że Andrzej Blumenfeld był nie tylko wziętym aktorem, lecz także głosem, który reżyserzy chętnie angażowali do wielu przedsięwzięć dubbingowych. Jego głos można było usłyszeć w takich produkcjach, jak: „Ratatuj", „Epoka lodowcowa", „Auta 3”, „Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Harry Potter” czy „Wiedźmin”.

Aktor częstokroć gościł też na antenie radiowej Dwójki: w cyklu "To się czyta" oraz w wielu słuchowiskach, w tym  m.in: "Hamlet" Szekspira w reż. Anny Wieczur-Bluszcz, "Lilla Weneda" Słowackiego w reż. Dariusza Błaszczyka, "Mateusz w piekle" Marii Wojtyszko w reż. Jakub Krofta oraz "Garderobiany" według dramatu Ronalda Harwooda w reż. Macieja Wojtyszki.

Blumenfeld odebrał za życia kilka znaczących wyróżnień. Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 22 sierpnia 2005 za zasługi w pracy artystycznej został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. W 2013 otrzymał Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Odebrał go z rąk ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego. Póki co nie podano do informacji publicznej wiadomości, gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb aktora.