Andrzej Brzeski nie żyje. Wybitny polski artysta zmarł 29 czerwca 2018 roku, o czym w niedzielę po południu poinformował na swoim profilu na Facebooku Piotr Bakal. Autor, poeta, kompozytor, piosenkarz, a także aktor występujący w znanych polskich serialach był przewlekle chory. Telewidzowie mogą go pamiętać m.in. jako Jana Kaweckiego z "Na Wspólnej", Mieczysława Dąbka w "Złotopolskich" oraz z epizodycznych ról w serialach "M jak miłość" (jako portier w schronisku młodzieżowym), "Przyjaciółki", "Prawo Agaty", "Ojciec Mateusz" (jako przeor klasztoru), "Czas honoru", "Na dobre i na złe" (jako inspektor Andrzej Szczygło) i "Magda M." (jako mecenas Dołkiewicz). Andrzej Brzeski zmarł w wieku 68 lat. Znamy już przyczynę jego śmierci.

Andrzej Brzeski - przyczyna śmierci

Andrzej Brzeski przegrał długą i ciężką walkę z rakiem. - Z ogromnym żalem informuję, że dziś w nocy, tj. 29 czerwca 2018 r. w wyniku choroby nowotworowej zmarł ANDRZEJ BRZESKI, jeden z wybitnych polskich poetów piosenki, związany z festiwalem OPPA od jego powstania. Uprzejmie proszę o udostępnianie tej smutnej wiadomości. O dacie i miejscu pogrzebu zawiadomię niebawem - napisał Piotr Bakal na Facebooku.

Kim był Andrzej Brzeski?

Andrzej Brzeski przyszedł na świat 14 listopada 1949 roku w Warszawie. Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie był uczniem Tadeusza Łomnickiego. Można go było podziwiać na scenach teatrów: Na Targówku, Rozmaitości i Narodowym. W latach 80. skupił się na muzyce. Owocem jego długiej kariery jest kilkaset piosenek, słuchowisk i monologów. Pisał utwory nie tylko dla siebie, ale także dla gwiazd polskiej estrady, m.in. Edyty Geppert i Krystyny Tkacz. Jest autorem tekstów takich przebojów Maryli Rodowicz, jak: "Za pierwszą chmurą", "Walc dla outsiderów" i "Ech, mała!". W kręgach artystycznych kojarzony był przede wszystkim jako zasłużona postać dla OPPA, czyli Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej. Andrzej Brzeski obecny był na tym festiwalu od jego pierwszej edycji w 1978 roku, a od 1997 roku zasiadał w Radzie Artystycznej Festiwalu.

Zdjęcia Andrzeja Brzeskiego możecie obejrzeć w GALERII >>

ZOBACZ: SMOKE DAWG nie żyje. Trzeci raper zastrzelony w ciągu dwóch tygodni