Robert i Anna Lewandowscy zaliczyli w tym roku bardzo duży wzrost pozycji w ranking 50 najbardziej wpływowych osób w kraju. Kapitan polskiej reprezentacji  w piłce nożnej wraz ze swoją nie mniej popularną żoną skoczyli o 23 oczka w górę, co dało mi ostateczną klasyfikację na 7. miejscu! Przed nimi uplasowały się zaś głównie postaci z kręgów polityki i spraw społecznych. Kto dokładnie? Na których miejscach znaleźli się prezydent Duda oraz prezes PiS, Jarosław Kaczyński? Oto pierwsza dziesiątka najnowszego rankingu Wprost:

  1. Andrzej Duda (+4)
  2. Jarosław Kaczyński (-1)
  3. Ojcec Tadeusz Rydzyk (+11)
  4. Jerzy Owsiak (+30)
  5. Wkurzony Polak (-3)
  6. Patryk Vega (nowość)
  7. Anna i Robert Lewandowscy (+23)
  8. Beata Szydło (-2)
  9. Zbigniew Ziobro  (+11)
  10. Patryk Jaki (nowość)

ZOBACZ: EWA CHODAKOWSKA kłóci się z Dorotą Wellman! O co poszło i kto ma rację?

Patryk Vega oraz Anna i Robert Lewandowscy to jednak nie jedyne postaci z kręgu show-biznesu, które znalazły się w zestawieniu. Na liście pojawiła się także m.in. Ewa Chodakowska, czyli największa konkurentka Ani. Ewa Chodakowska zadebiutowała w zestawieniu i od razu zajęła pozycję 20. I choć Wprost zaliczył ją ostatnio do grona najbogatszych Polek, to jak się okazuje, zarobki niekoniecznie idą w parze z siłą oddziaływania na społeczeństwo!

Ranking Wprost - zmiany na szczycie

Największym zaskoczeniem na iście był jednak fakt, że na sam szczyt zestawienia wpadł prezydent Andrzej Duda, który ostatnio zaczyna coraz bardziej różnić się w swoich decyzjach od obozu rządzącego oraz kierującego nim JarosławaKaczyńskiego. Duda zajmujący w tym roku pierwszą pozycję, przeskoczył o 3 oczka względem zeszłorocznego zestawienia. Tym samym Jarosław Kaczyński, który był liderem rankingu w zeszłym roku, w tym – spadł na pozycję numer 2.

Ranking Wprost - kto z show-biznesu?

Kto jeszcze znalazł się na liście najbardziej wpływowych Polaków? Znajdziecie na niej też m.in. Marylę Rodowicz, Roberta Biedronia oraz Kayah. Które miejsca zajęli? Sprawdźcie w naszej GALERII!