Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa już po tym, jak odwiedził pracowników budujących szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym. Kilka godzin wcześniej głowa państwa w Pałacu Prezydenckim widziała się z mistrzynią tegorocznego French Open, Igą Świątek, która z rąk prezydenta odebrała Złoty Krzyż Zasługi. 

ZOBACZ: Łukasz Szumowski zakażony koronawirusem po raz drugi? Były minister zdrowia trafił do szpitala

Według nieoficjalnych informacji, Andrzej Duda mógł zarazić się koronawirusem od jednego z funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa.

- Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi - napisał na Twitterze minister Błażej Spychalski, który w kolejnym poście poinformował, że u niego również stwierdzono COVID-19.

Andrzej Duda z pozytywnym wynikiem na koronawirusa

Wszyscy, którzy mieli kontakt z prezydentem przejdą testy na obecność koronawirusa, a pozostali pracownicy Kancelarii Prezydenta zostaną poddani obowiązkowej kwarantannie.

Przypomnijmy, że od dzisiaj cała Polska zostaje objęta strefą czerwoną. Wszystko z powodu gwałtownego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem w ciągu ostatnich kilku tygodni. W piątek w naszym kraju odnotowano ponad 13 tys. przypadków, co stanowi nowy rekord.

SPRAWDŹ TAKŻE: Jarosław Kaczyński trafił na kwarantannę. Wicerzecznik PiS zdradził, jak czuje się prezes