Andrzej Kopiczyński, podobnie jak Andrzej Wajda, zmarł zaledwie kilka tygodni temu. Aktor odszedł 13 pazdziernika 2016 roku.

Ten lubiany przez wodzów artysta kina i teatru na zawsze zapamiętany zostanie już jako inżynier Stefan Karwowski z serialu „Czterdziestolatek. Kultowy aktor zmarł w szpitalu. Ostatnimi laty poważnie chorował na Alzheimera

ZOBACZ: ANDRZEJ KOPICZYŃSKI nie żyje. Odtwórca kultowej roli Czterdziestolatka zmarł w wieku 82 lat

W dniu śmierci odtwórca głównej roli w kultowym serialu „Czterdziestolatek" miał 82 lata. Informację o śmierci wybitnego aktora potwierdził Olgierd Łukaszewicz - prezes Związku Artystów Scen Polskich.

Kopiczyński zmarł w szpitalu. Od wielu lat chorował na Alzheimera. Od dłuższego już czasu konieczna była hospitalizacja aktora ponieważ jego stan był poważny i ciągle się pogarszał. Stan aktora był na tyle ciężki, że nie poznawał bliskich mu ludzi, nie przyjmował również do wiadomości, że kilka miesięcy wcześniej zmarła jego żona, Monika Dzienisiewicz-Olbrychska.

CZYTAJ TEŻ: ANDRZEJ KOPICZYŃSKI Jak wyglądało jego życie rodzinne? Wiedzieliście, że miał aż 3 żony?

W świetle takich okoliczności aktorem zdecydował zając się jeden z ośrodków na Dolnym Śląsku, który specjalizuje się w opiece nad chorymi na Alzheimera. Niestety, mimo starań wykwalifikowanej ekipy szpitala zły stan zdrowia aktora sprawił, że aktor nie mógł go już opuszczać aż do śmierci.

Andrzej Kopiczyński urodził się 15 kwietnia 1934 w Międzyrzecu Podlaskim. Był polskim aktorem teatralnym i filmowym. W pamięci widzów pozostanie zapamiętany już na zawsze jako inżynier Stefan Karwowski - bohater serialu "Czterdziestolatek". Kreacja ta przyniosła mu popularność w całej Polsce. Jego serialową partnerką była wówczas Anna Seniuk. W serialu mogliśmy także oglądać Irenę Kwiatkowską, która wcieliła się w nie mniej kanoniczną rolę „Kobiety, która żadnej racy się nie boi”.