Plotki o orientacji seksualnej Andrzeja Piasecznego powracają jak bumerang. "Piasek" przez lata unikał tematu życia uczuciowego jak ognia, aż do teraz! W związku z premierą swojej nowej płyty "50/50" wokalista udzielił zaskakującego i niezwykle szczerego wywiadu Radiu ZET, czym rozwiał wszelkie wątpliwości. 

SPRAWDŹ: Andrzej Piaseczny przyznał, że jest zakochany. Wokalista wspomniał też o ślubie

Andrzej Piaseczny o utworze "Miłość"

Piaseczny potwierdził, że zawarta na krążku piosenka "Miłość" jest inspirowana jego życiem. W tekście utworu, którego współautorką jest Majka Jeżowska, pojawia się fragment "nie możesz zasnąć i przestać śnić, a życie chciałbyś dzielić tylko z nim".

Piszę o jakichś swoich sprawach. To jest bardzo proste. Bardzo długi czas myślałem o tym, że wystarczy być dobrym człowiekiem po to, żeby wzbudzić w innych ludziach sympatię. Żeby dawać przykład tolerancji i akceptacji do człowieka. Nie do geja, tylko do człowieka. Nasza rzeczywistość społeczno-polityczna zmusza do tego, aby się określać, jeśli masz inne preferencje. Tak, to jest piosenka o mnie. Mówię o tym z uśmiechem - wyznał na antenie. 

Z kolei w wywiadzie dla Onetu wyjawił, dlaczego do tej pory unikał rozmów na temat swojej orientacji. Okazuje się, że wpływ na to miały miały m.in. homofobiczne wypowiedzi Andrzeja Dudy w czasie ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej. 

Po słowach prezydenta Dudy, który opowiedział o parze gejów, jego dawnych sąsiadach, że myśmy wszyscy wiedzieli, iż są homoseksualistami, a to przecież sympatyczni, kulturalni i normalni ludzie. Strasznie przykro mi się wtedy zrobiło, raz za prezydenta Dudę, a drugi raz za siebie, bo ja naprawdę wierzyłem w efekt motyla. (...) Polityka ingeruje, wchodzi powoli do naszego łóżka. Kiedy wygrywa się wybory na prezydenta, strasząc gejami, Niemcami i Żydami, to trzeba wstać i powiedzieć: nie zgadzam się z tym - twierdzi. 

Przypomnijmy, że media w przeszłości łączyły Andrzeja Piasecznego z Michałem Pirógiem. Zapytany w 2008 roku o to, czy był w związku z prowadzącym "Top Model", odpowiedział: Zaczynam umierać ze śmiechu z powodu tego, że temat mojej seksualności jest nieodmiennie obecny w ludzkiej ciekawości co najmniej tak długo jak nagrywam piosenki. Pozwolę sobie jednak na to, żeby moje życie prywatne, było prywatne właśnie, tzn. toczyło się dla mnie i osób mi najbliższych. Z dużym uśmiechem mówię - nie potwierdzam, nie zaprzeczam!

ZOBACZ TAKŻE: Kuba Wojewódzki i Andrzej Piaseczny rozmawiają o Michale Pirógu. Padły ostre słowa