Andrzej Piaseczny na polskiej scenie muzycznej jest od ponad 20 lat. Swoją przygodę z show-biznesem zaczynał jako aktor w serialu Złotopolscy. Dziś nie ma osoby, która nie wiedziałaby kim jest Piasek. Muzyk obchodzi 45 urodziny.  Zobaczcie, jak wygląda jego droga na szczyt!

Debiut telewizyjny zaliczył mając 26 lat. Chyba nie było wówczas nastolatki, która nie podkochiwałaby się w Kacprze ze Złotopolskich. W międzyczasie Andrzej Piaseczny czarował swoim głosem w zespole Mafia. Długowłosy czarujący chłopak szybko zyskał grono wiernych fanek. W 1998 roku postanowił spróbować swoich sił jako solista. Po występie z Natalią Kukulską nikt nie miał wątpliwości, że Andrzej Piaseczny na stałe zagrzeje sobie miejsce w czołówce polskich wokalistów.  Pojawił się pierwszy solowy singiel „Znam drogę swą”, później występ na Eurowizji z kolejnym utworem „2 long”. Wtedy też powstały wielkie hity znane nam do dziś - „Jeszcze bliżej”, „Jesteś blisko mnie” czy „Mocniej”.

Kolejno pojawiały się następne genialne kompozycje, które chętnie emitowały stacje radiowe. Ani się obejrzeliśmy, a Andrzej Piaseczny obchodził 15-lecie swojej działalności artystycznej. Z tej okazji muzyk wydał płytę „15 dni”. Już rok później pojawił się kolejny album „Spis rzeczy ulubionych”, który stał się zapowiedzią wieloletniej współpracy Piaska z Sewerynem Krajewskim.  

Andrzej Piaseczny nie poprzestał na tworzeniu muzyki. Swoim talentem postanowił podzielić się z fanami. Muzyk objął funkcję jurora w programie „The Voice of Poland”. Wziął taże udział w programie Bitwa na głosy, gdzie poprowadził drużynę z Kielc. Tegoroczną, 7. edycję The Voice of Poland wygrał jeden z jego uczestników, Mateusz Grędziński.

Dziś Andrzej Piaseczny obchodzi 45. urodziny. Wielokrotnie porównuje się go do Justina Timberlake'a, który również zaczynał swoją przygodę z muzyką w zespole. Zobaczcie w naszej galerii, jak zmieniał się Andrzej Piaseczny!