Andrzej Piaseczny to jeden z tych wokalistów, którzy mają dobrą opinię wśród fanów i stronią od skandali. Od pewnego czasu zasiada w fotelu trenera "The Voice Senior" i regularnie współpracuje z Telewizją Polską, która sprzyja partii rządzącej. Dlatego tym większym zaskoczeniem było nagranie z 50. urodzin artysty, które kilka dni temu obiegło internet i odbiło się szerokim echem w mediach. Przypomnijmy, że huczną imprezę zorganizowali dla Piaska m.in. Majka Jeżowska i Adam "Nergal" Darski, a podczas jednego z toastów jubilat krzyknął: - J***ć biedę! J***ć PiS i Konfederację i wszystkich tam - k***a, co tego.

Andrzej Piaseczny zostanie zwolniony z "The Voice Senior"?

Nagranie z 50. urodzin Andrzeja Piasecznego wywołało niemały skandal, do którego postanowiło odnieść się TVP. W specjalnie wydanym komunikacie czytamy, że stacja "nie akceptuje wulgarnych i gorszących zachowań, w tym takich, jakie zaprezentował ostatnio Andrzej Piaseczny".

- TVP wyraża ubolewanie, że do takiego poziomu mogła zniżyć się osoba zaproszona do udziału w programie telewizji publicznej. Decyzje programowe Telewizji Polskiej wynikają z oczekiwań widzów pragnących oglądać kolejne sezony ulubionych przez nich talent show. 

Incydenty z udziałem pojedynczych angażowanych do tych programów artystów nie mogą powodować wstrzymania emisji już nagranego sezonu danego formatu. Byłoby to zastosowaniem odpowiedzialności zbiorowej, gdzie za chamski wybryk 1 osoby ukarane zostałyby setki innych uczestniczących w programie i jego przygotowaniu oraz miliony Widzów przed telewizorami.

Niemniej zachowania danego celebryty lub artysty, promujące postawy szkodliwe i społecznie nieakceptowalne, takie jak mowa nienawiści czy afirmacja używania narkotyków, oczywiście mają wpływ na decyzje Telewizji Polskiej co do angażowania takich osób do kolejnych produkcji w przyszłości.

Co ciekawe, na wieść o tym, że Piaseczny może stracić pracę trenera w kolejnych edycjach "The Voice Senior" fani zaczęli masowo protestować w komentarzach na fanpage'u programu. Twierdzą, że nie będą oglądali show bez Piaska, a niektórzy z nich zapowiedzieli nawet całkowity bojkot Telewizji Polskiej.