Andrzej Piaseczny trafił do szpitala. 50-letni piosenkarz poinformował w środę za pośrednictwem swoich oficjalnych profilów na Facebooku i Instagramie, że zmaga się z chorobą wywołaną koronawirusem. COVID-19 powoduje, że artysta ma aktualnie wyraźne problemy z zaczerpnięciem powietrza. Na niespełna minutowym nagraniu wideo Piaseczny podłączony jest do aparatury ułatwiającej oddychanie.

Piaseczny w szpitalu. Ma COVID-19

Autor hitu "Chodź, przytul, przebacz" wyjaśnił, że zdecydował się zamieścić w sieci tak poruszające nagranie ze szpitala, aby wpłynąć na tych, którzy wciąż sceptycznie podchodzą do oficjalnych doniesień na temat koronawirusie i nie stosują się do zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii.

Kochani, wolałbym się w tym stanie w ogóle nie pokazywać, ale wiem, że jest jeszcze wielu ludzi, którzy dosłownie mają w nosie to, co z nami może się wydarzyć – zaczął.

Też myślałem, że przejdę to wszystko spacerkiem, ale po dziesięciu dniach chorowania w domu musiałem się znaleźć tutaj – oznajmił.

Piaseczny ubolewa też nad tym, że przez chorobę zmuszony jest przełożyć swoje zaplanowane na najbliższe tygodnie występy na żywo przed publicznością.

Bardzo przepraszam wszystkich, z którymi miałem się spotkać na koncertach, ale przecież wszystko wróci – wyznał swoim fanom.

Piaseczny apeluje o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa

Na koniec artysta zwrócił się do wszystkich swoich obserwatorów z apelem o rygorystyczne stosowanie się do aktualnych zaleceń.

Bądźcie zdrowi i trzymajcie się, bardzo proszę, zasad bezpieczeństwa i higieny – powiedział.

Bardzo też dziękuję wszystkim, którzy naprawdę z pasją i zaangażowaniem  się mną tutaj zajmują. Dziękuję. Zdrowia! – dodał.

Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia przekazała już Piasecznemu za pośrednictwem mediów społecznościowych plejada znajomych z show-biznesu, w tym Marta Manowska, Baron, Tomasz Kammel i podopieczny wokalisty z programu "The Voice of Poland", Michał Szczygieł.

ZOBACZ TEŻ: Ciężarna Agnieszka Włodarczyk ma koronawirusa: "Latali na drugi koniec świata, a zarazili się w Polsce"