O śmierci Andrzeja Rozmusa za pośrednictwem Facebooka poinformował Teatr Zagłębia w Sosnowcu: Dzisiejszej nocy zmarł Andrzej Rozmus – wieloletni aktor Teatru Zagłębia. W pożegnalnym wpisie przypomniano także znakomite, aktorskie wcielenia artysty, a także podano datę i miejsce pogrzebu.

Kim był Andrzej Rozmus?

Andrzej Rozmus z Teatrem Zagłębia związany był od 1997 roku, niemalże od początku kariery aktorskiej. To tam wykreował postaci, które na zawsze zapamiętają widzowie.

Pamiętamy jego znakomite kreacje aktorskie w sztukach „Czerwone Zagłębie”, „Bóg”, „Na dnie”, „Eugeniusz Bodo – czy mnie ktoś woła?”, jego role filmowe, m.in. „Mrówy” w serialu „Wydział Zabójstw” – przypomniano w pożegnalnym wpisie.

Nam szczególnie brakować będzie Andrzeja jako kolegi, zawsze pogodnego człowieka, który mimo iż od lat zmagał się z chorobą, to potrafił swym optymizmem obdarzać innych. Rodzinie i bliskim Andrzeja składamy serdeczne wyrazy współczucia – dodano.

Andrzej Rozmus – najważniejsze role

Andrzej Rozmus urodził się 16 listopada 1967 roku. O tym, że zostanie aktorem wiedział już w szkole podstawowej. 

Aktorstwo zalęgło się we mnie, gdy byłem w 7. klasie szkoły podstawowej. Zawsze mnie fascynowało, choć nie wiedziałem czy w ogóle coś z tego wyjdzie. Ale uparłem się i może, po raz pierwszy w życiu, byłem tak bardzo konsekwentny – wyznał niegdyś w jednym z wywiadów.

Szerokiej publiczności aktor znany był dzięki świetnym rolom w popularnych produkcjach. Wystąpił m.in. w filmie Patryka Vegi "Polityka" oraz serialach "Wydział zabójstw", "Stulecie Winnych", "Na sygnale”, "Barwy Szczęścia", "Pierwsza Miłość", "Ojciec Mateusz", czy "Ślad".

Pogrzeb aktora odbędzie się w środę, 3 marca 2021 o godz. 12:00 na cmentarzu w Katowicach - Starych Panewnikach.

Dzisiejszej nocy zmarł Andrzej Rozmus – wieloletni aktor Teatru Zagłębia. W Teatrze Zagłębia zadebiutował w 1997 roku,...

Opublikowany przez Teatr Zagłębia w Sosnowcu Poniedziałek, 1 marca 2021