Twórcy i obsada "Ucha prezesa" długo zapowiadała, że w drugim sezonie pojawią się aktorzy z najwyższej aktorskiej półki. I jak się teraz okazuje - dotrzymali słowa. Do obsady satyrycznego serialu dołączył niedawno Andrzej Seweryn, który przecież ceniony jest nie tylko w Polsce, lecz także we Francji. Wybitny aktor, reżyser teatralny i przede wszystkim - dyrektor Teatru Polskiego wcieli się w „Uchu” w postać ministra nauki i szkolnictwa wyższego, czyli Jarosława Gowina. To jednak nie jedyny polityk, którego perypetie będziemy  mogli obejrzeć w nowym sezonie satyry politycznej. W serialu pojawią się bowiem też aktorzy, którzy zagrają m.in. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę oraz posła Stanisława Piotrowicza.

„Ucho prezesa” wróci z drugim sezonem zaraz po wakacjach. Nowe odcinki głośnej satyry, którą ogląda podobno sam Jarosław Kaczyński, ukażą się w Internecie już tej jesieni. Jego twórcy zapowiadają także m.in. nowe wątki:

„Zaprosiliśmy do udziału kilku bardzo znanych aktorów z tak zwanej najwyższej półki. Nie mogę zdradzić nazwisk. Liczymy na efekt zaskoczenia - zdradził "Presserwisowi" Mikołaj Cieślak, serialowy Mariusz i współtwórca serialu.

Jak się jednak okazuje, Andrzej Seweryn ma być póki co jedynym "wybitnym aktorem”, który pojawi się w produkcji:

„Mamy wiele zgłoszeń od aktorów – wprost i bardziej zakamuflowanych. Jednak tak wybitnych aktorów jak Andrzej Seweryn na razie nie będzie na planie. Zazwyczaj unikamy zresztą rozpoznawalnych twarzy, by nie odciągały uwagi od specyfiki granej postaci.” - wyjawił Robert Górski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Poza nowymi wątkami personalnymi oraz nowymi aktorami w fabule serialu zostanie rozbudowana także sfera scenograficzna. “Ucho prezesa” doczeka się bowiem także nowych lokalizacji. Do tej pory wydarzenia serialu koncentrowały się na dwóch pomieszczeniach - gabinecie samego Prezesa i przedsionku, w którym urzędowała Pani Basia i w którym nieustannie przesiadywał Adrian wzorowany na prezydencie Andrzeju Dudzie.

Jak z nowym wyzwaniem aktorskim poradzi sobie Andrzej Seweryn? Nie mamy wątpliwości, że będzie w stanie rozbawić fanów „Ucha prezesa” do łez! Będziecie oglądać drugi sezon "Ucha prezesa"?