Kim jest Andrzej Stasiuk? Odpowiedź na to pytanie z pewnością znają ci, którzy przeczytali takie książki, jak "Jadąc do Babadag" oraz "Taksim", za które otrzymał odpowiednio Nagrodę Literacką "Nike" oraz Nagrodę Literacką Gdynia. Ceniony artysta kojarzony do tej pory raczej tylko z literaturą od niedawna osiąga także sukcesy w innej dziedzinie - muzyce. W styczniu 2018 roku na polskim rynku ukazała się płyta o nazwie "Mickiewicz - Stasiuk - Haydamaky", czyli projekt będący owocem współpracy polskiego poety, prozaika i wydawcy z ukraińskim zespołem Haydamaky. Andrzej Stasiuk we wtorek, 8 maja, będzie gościem w programie Kuby Wojewódzkiego. Więcej o artyście dowiecie się poniżej.

Andrzej Stasiuk - wiek, dezercja, więzienie

Andrzej Stasiuk przyszedł na świat 25 września 1960 roku - w tym roku obchodzi więc swoje 58. urodziny. Jest żywym przykładem na to, że życie pisze najlepsze scenariusze. Jego problemy zaczęły się już w szkole średniej, gdy po kolei wyrzucano go z liceum zawodowego, technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Jego krnąbrny charakter wpędził go w końcu w poważne kłopoty - Stasiuk spędził pół roku w więzieniu za dezercję z wojska. Tamto doświadczenie pozwoliło mu jednak napisać debiutancką książkę "Mury Hebronu", w której opisał realia więziennego życia.

Andrzej Stasiuk - żona, dzieci

Andrzej Stasiuk jest żonaty. Razem ze swoją małżonką Moniką Sznajderman od 1996 roku prowadzi znane Wydawnictwo Czarne, z siedzibą w Wołowcu,wsi w województwie małopolskim. Pisarz ma córkę Antoninę.

Zdjęcia Andrzeja Stasiuk, w tym te z jego wizyty w programie Kuby Wojewódzkiego, znajdziecie w GALERII >>

ZOBACZ: SANDRA KUBICKA Kim jest? Wiek, waga, narzeczony, Instagram