Nie żyje Andrzej Strzelecki. Aktor chorował na nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Jeszcze niedawno w emocjonalnym wpisie zwrócił się do swoich fanów z prośbą o pomoc w zbiórce pieniędzy na dość kosztowne leczenie, które miało się odbyć za granicą. - Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Zawsze miałem w życiu szczęście. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek Capmatinib na to schorzenie. Jest on dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe (37 tys. dolarów miesięcznie).

Andrzej Strzelecki nie żyje. Zmarł w wieku 68 lat

Dzięki charytatywnej zbiórce na leczenie Andrzeja Strzeleckiego udało się pozyskać ponad 715 tys. złotych. Niestety aktorowi nie udało się pokonać nowotworu. Śmierć Strzeleckiego potwierdziła jego córka Joanna w rozmowie z "Polsat News".

Zmarł Andrzej Strzelecki - kim był?

Andrzej Strzelecki to polski aktor filmowy i teatralny, reżyser, wykładowca i były rektor Akademii Teatralnej w Warszawie. Współtworzył kabaret "Kur", jest członkiem Związku Artystów Scen Polskich. Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Popularność przyniosły mu role w serialach "Klan", "Barwy szczęścia", "Na dobre i na złe", a także filmach W pustyni i w puszczy" czy "Rozmowy nocą". Znany był ze swojego zamiłowania do golfa.

ZOBACZ TEŻ: ANDRZEJ STRZELECKI o walce z chorobą: "Przestaję być sobą i nie mam na to wpływu"