W piątek 17 lipca media obiegła smutna informacja o śmierci Andrzeja Strzeleckiego. Znany i ceniony aktor, reżyser teatralny i satyryk cieszył się ogromnym uznaniem w środowisku artystycznym. Swoją wiedzą i talentem dzielił się przez lata z młodymi adeptami sztuki aktorskiej jako wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie. W przeszłości był także rektorem tej uczelni. Wzruszającym wspomnieniem na temat swojego dawnego profesora podzieliła się m.in. Marta Żmuda Trzebiatowska.

Dziś niebo zyskało jednego, wspaniałego Anioła. Odszedł Andrzej Strzelecki - wspaniały pedagog, rektor Akademii Teatralnej, aktor, reżyser. Kochał studentów, a studenci uwielbiali Jego. Panie Profesorze, dziękuję że dzięki Panu uwierzyłam, że śpiewam. Zajęcia z Panem to jedno z piękniejszych wspomnień z czasów Akademii Teatralnej (...) Smutno... bardzo smutno... Dziękuję za wszystko i do zobaczenia po tamtej stronie - napisała na swoim profilu na Instagramie.

Profesora Andrzeja Strzeleckiego pożegnał także mąż aktorki.

Pamiętam, jak przed pierwszymi zajęciami w Akademii Teatralnej, właśnie z Panem, z nerwów miałem mokre dłonie. Zupełnie niepotrzebnie... Nigdy nie zapomnę tych pomarańczowych półbutów i kolorowych marynarek. Jeszcze kiedyś się spotkamy i wspólnie zaśpiewamy, zaczynając na Pańskie „E”. Dziękuję za wszystko - napisał Kamil Kula.

Jedną z byłych studentek Andrzeja Strzeleckiego była także Zofia Zborowska.

- Odszedł nasz Strzelec ... Straszny smutek. Spoczywaj w spokoju Profesorze - czytamy na jej instagramowym profilu.

Swoim wspomnieniem na temat zmarłego aktora podzielił się również Mateusz Damięcki.

Odszedł Andrzej Strzelecki. Rektorze, profesorze, zwykł Pan na zajęciach mawiać, że wszystko jest proste jak... dziecko. Potem dodawał Pan: poszły koty po betonie. To czego nie umiał Pan wytłumaczyć słowami, wyrażały Pana wąsy. Dziękuję za wszystko. Pana wierny fan, student Mateusz -napisał na Facebooku.

Z kolei na Twitterze pożegnała go Maria Seweryn.

Ciepły, kochany i z tak wspaniałym poczuciem humoru Andrzej Strzelecki. Miałam to szczęście, że był moim Profesorem w Szkole Teatralnej - napisała aktorka.

Gwiazdy żegnają Andrzeja Strzeleckiego

Andrzeja Strzeleckiego pożegnała za pośrednictwem mediów społecznościowych także Anna Korcz.

- Niestety... Andrzeju... Smutek zalewa poranek... Do zobaczenia! - napisała aktorka.

Czarno-białą fotografię zmarłego aktora i krótki wpis zamieścił na Facebooku również Artur Barciś.

Żegnaj przyjacielu. Za szybko - czytamy.

Rodzinie i bliskim Andrzeja Strzeleckiego składamy serdeczne wyrazy współczucia.

ZOBACZ: Andrzej Strzelecki nie żyje. Aktor chorował na raka płuc i oskrzeli