Andrzej Szczytko – aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny i tłumacz odszedł w otoczeniu rodziny w wieku 65 lat. Smutną informację przekazał Polskiej Agencji Prasowej jego syn.

Andrzej Szczytko nie żyje

Andrzej Szczytko zmarł 11 czerwca 2021 w Poznaniu - mieście, z którym związany był prywatnie i zawodowo. Przyczyna śmierci nie jest znana. Artystę pożegnali w mediach społecznościowych przyjaciele po fachu, m.in. aktor Arkadiusz Janiczek, a także zespół Teatru Polskiego w Poznaniu, w którym Szczytko wstępował przez kilkanście lat.

<

Kim był Andrzej Szczytko?

Andrzej Szczytko ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Największą sławę przyniosły mu wybitne role teatralne. Artysta związany m.in. z Teatrem im. Norwida w Jeleniej Górze, Teatrem Polskim w Poznaniu czy Teatrem Nowym w Łodzi. 

Andrzeja Szczytkę mogliśmy podziwiać także na dużym i małym ekranie. Wystąpił w takich produkacjach, jak: "Republika nadziei", "Ogniem i mieczem", "Duża przerwa", "M jak Miłość", "Na dobre i na złe", "Fala zbrodni", "Pierwsza miłość", czy ostatnio hicie TVP - "Stulecie Winnych".