Efektem ich pracy jest unikalna mieszanka siły i delikatności, drapieżności i rockowego pazura połączonego z ponadczasowym stylem glamour. Wśród propozycji nie zabrakło eleganckich botków na słupku, kozaków w wielu wariacjach kolorystycznych czy wyrazistych butów motocyklowych. Wszystkie projekty rodzimej marki stworzone zostały z najwyższej jakości skór bydlęcych, cielęcych oraz kozich.

Najnowsza kolekcja Badura Icons stanowi połączenie odmiennych twarzy kobiecej osobowości. Ta zaskakująca fuzja doskonale widać w klasycznych i eleganckich propozycjach zaprojektowanych przez Anetę Kręglicką w zestawieniu z wyrazistym stylem glamrockowym, autorstwa Anny Jagodzińskiej.
Zróżnicowanie stylistyczne wynika również z potrzeb kobiet i odmiennych wyzwań z jakimi mierzą się na co dzień. W kolekcji znalazły się zarówno delikatne, burgundowe, czarne oraz białe botki ze skóry, jak i ciężkie, wyraziste kozaki oraz botki, uzupełnione metalicznymi aplikacjami, jak jety i ćwieki. Każdy z nich posiada inny rodzaj skóry, licowaną lub zamszową, wprowadzając dodatkowy twist w linii. Wśród najnowszych modeli nie zabrakło licowanych i zamszowych kozaków w stylu lat 70. oraz subtelnych, białych czółenek na szpilce. Te ostatnie przykuwają uwagę dzięki wykorzystaniu wzoru kratki o czarnej barwie.

Badura Icons również proponuje białe i czarne trapery ze złotymi zdobieniami przy sznurowadłach oraz w obszarze kostki.

Kampania na sezon jesień/zima 2017/18 to już trzeci projekt marki Badura, w który zaangażowała się Aneta Kręglicka. Również tym razem ambasadorka marki jawi się jako ikona klasy i stylu. Szlachetność Anety Kręglickiej perfekcyjnie wpisuje się w klasyczne, tradycyjne oblicze Badury. Najnowsza kampania stanowi odzwierciedlenie tych cech. W duecie z Anetą Kręglicką, występuje topmodelka Anna Jagodzińska, znana ze współpracy z takimi markami jak Chanel, Louis Vuitton, Givenchy, Balenciaga czy Kenzo. Anna Jagodzińska jako jedyna modelka z Polski znalazła się na okładce amerykańskiego wydania magazynu „Vogue”.

Kolekcja Badura Icons jest dostępna w salonach marki na terenie całego kraju oraz online poprzez witrynę badura.pl.