Angelina Jolie jest obecnie matką szóstki dzieci: biologicznych – Shiloha (12 lat) oraz 10-letnich bliźniaków Knoxa i Vivienne oraz adoptowanych – Maddoxa (17), Paxa (14) oraz Zaharego (13). Wszystkie te dzieci urodziły się ze związku  Bradem Pittem lub zostały zaadoptowane przez oboje aktorów w czasie ich szczęśliwego małżeństwa. Jak się potem okazało – szczęśliwego do czasu, bo para w atmosferze wielkiego medialnego skandalu rozstała się w 2016 roku. I choć batalia sądowa między nimi trwa cały czas, to jednak nie zniechęca ona Angeliny Jolie do wrócenia do planów, które snuła z mężem w końcowym okresie ich małżeństwa. Para planowała bowiem zaadoptować kolejne dziecko – tym razem z Syrii. Jak się okazuje, aktorka chce ten plan doprowadzić do końca!

Angelina Jolie zaadoptuje dziecko z Syrii?

Amerykański serwis Serwis Express ujawnił właśnie, że Angelina Jolie mimo perturbacji życiowych wciąż planuje powiększenie rodziny o sierotę z Syrii. Doniesienia te powtórzyła większość amerykańskich mediów tabloidowych. Co w nich czytamy?

Zawsze chciała pomóc noworodkowi z tego regionu i nie widziała powodu, dla którego nie powinna rozpoczynać samodzielnie procedury adopcyjnej. Brad podziwia fakt, że rozwód nie zniechęca jej do ukończenia planu, który mieli razem. Uważa, że ​​jest to odważne posunięcie i obiecał wspierać ją na każdym kroku.

Doniesienia serwisu potwierdził też amerykański magazyn OK:

Angelina ma nadzieję, że będzie w stanie szybko przejść przez procedury i pozna w końcu dziecko, które miała zaadoptować razem z Bradem.

Ciekawe, czy Angelina Jolie dostanie finalnie zgodzę na adopcję dziecka (jak podaje większość mediów – chłopca) z Syrii. Cieniem na jej potencjalne szanse na to rzuca się fakt, że sąd w Los Angeles cały czas proceduje kwestię podziału obowiązków rodzicielskich między Angeliną a Bradem. A to raczej nie będzie dobrze widziane przez międzynarodowe organizacje adopcyjne….