Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow to kolejne słynne aktorki, które oskarżają Harveya Weinsteina o molestowanie. Ogromny seksskandal w Hollywood rozpoczął się od artykułu w dzienniku "The New York Times". Z opisanego w gazecie dziennikarskiego śledztwa miało wynikać, że podwójny zdobywca Oscara przez kilkadziesiąt lat składał niemoralne propozycje i wykorzystywał seksualnie kobiety z branży filmowej. Reportaż wywołał prawdziwą aferę, a Weinstein został zwolniony ze swojej własnej firmy.

ZOBACZ: SHILOH JOLIE-PITT Córka Angeliny i Brada wybrała już męskie imię! Jak chce żeby ją nazywać?

Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow wśród ofiar Harveya Weinsteina

Gwyneth Paltrow wspomina, że gdy miała 22 lata Harvey Weinstein próbował ją zwabić do sypialni i nakłonić do "wykonania masażu". Gwiazda mu odmówiła, a wtedy ten zaczął na nią krzyczeć. Aktorka o całym zajściu poinformowała swojego chłopaka, którym w tamtym czasie był Brad Pitt. Ten zrobił producentowi awanturę.

- Byłam dzieciakiem, byłam przerażona. Myślałam, że jesteś moim wujkiem Harveyem - wyznaje aktorka.

 Z kolei Angelina Jolie zdradziła, że producent "Zakochanego Szekspira" i "Gangów Nowego Jorku" w 1998 roku próbował ją nakłonić do seksu, gdy była na planie filmu "Gra w serce".

 - Miałam złe doświadczenia z Harveyem Weinsteinem w młodości i w rezultacie postanowiłam, że nigdy nie będę z nim współpracować i będę ostrzegać przed nim innych. [...] Takie zachowanie wobec kobiet w każdej dziedzinie i w każdym kraju jest nie do przyjęcia - mówi Angelina Jolie.

Lista aktorek, które oskarżają Weinsteina o molestowanie stale się wydłuża. Poza Jolie i Paltrow otwarcie o swoich doświadczeniach z producentem opowiedziała też m.in. Rosanna Arquette.