Hollywood Film Awards to statuetki przyznawane corocznie w Los Angeles. To jedna z pierwszych gal, które rozpoczynają w Hollywood sezon nagród filmowych, których zwieńczeniem jest gala rozdania Oscarów. Ceremonia wręczenie Hollywood Film Awards jest zdecydowanie bardziej kameralna niż Oscary, ale statuetki, które są tego wieczoru wręczane, są ważnymi i prestiżowymi odznaczeniami. W niedzielę w hotelu Beverly Hilton po raz kolejny wręczono nagrody HFA, a na gali pojawiło się wiele gwiazd kina, w tym te nagrodzone Oscarem. Nie zabrakło Kate Winslet, Jake Gyllenhaala, Amy Adams, Gary'ego Oldmana, zjawiła się nawet Angelina Jolie. Niestety, bardzo jasna cera i mocny makijaż sprawiły, że aktorka zamiast olśniewająco wyglądała raczej upiornie... Za to wspaniale zaprezentowały się Margot Robbie, Carey Mulligan i Amy Adams. Zobaczcie gwiazdy na gali Hollywood Film Awards 2017 w naszej GALERII.

Angelina Jolie otrzymała nagrodę Hollywood Film Awards 2017 jako producentka za najlepszy film zagraniczny: First They Killed My Father. To film, jaki powstał w Kambodży i jest bardzo ważny dla Jolie. Kate Winslet nagrodzono statuetką HFA za rolę w filmie Wonder Wheel. Nagrodę dla najlepszego aktora odebrał Jake Gyllenhaal, a nagrodę za całokształt - Gary Oldman. Najlepszym reżyserem został natomiast Joe Wright, twórca filmu Darkest Hour.

Jeśli chodzi o kreacje gwiazd na czerwonym dywanie to najlepiej naszym zdaniem wyglądała aktorka Amy Adams. Swoje rude włosy ułożyła w hollywoodzkie fale, miała na sobie czarną dopasowaną sukienkę, a do niej klasyczną marynarkę. Angelina Jolie wystąpiła w srebrzystoszarej długiej sukni z jedwabiu od Jenny Packham. Kreacja była wytworna i naprawdę piękna, ale wszystko zepsuł zbyt agresywny makijaż gwiazdy. Najciekawsze sukienki miały na sobie aktorki Margot Robbie  Carry Mulligan. Robbie wystąpiła w sukience marki Louis Vuitton, a Mulligan w czerwieni od Calvina Kleina.

Zobacz w naszej GALERII gwiazdy na Hollywood Film Awards 2017