Aktorka, której matka Marcheline Bertrand zmarła na raka piersi w wieku zaledwie 56 lat, podjęła tę trudną decyzję po tym, jak lekarze poinformowali ją, że ma 87% szans na zachorowanie na raka piersi i 50% na raka jajników. - Prawda jest taka, że posiadam wadliwy gen BRCA1, który zwiększa ryzyko zapadnięcia na raka piersi i jajników - wyznała Jolie. - Gdy tylko zdałam sobie sprawę, co może mnie czekać, wiedziałam, że muszę zminimalizować ryzyko.Poddałam się prewencyjnej podwójnej mastektomii - dodała gwiazda.

Jolie w artykule zatytułowanym "Mój medyczny wybór" wyznała też, że lekarze zrekonstruowali już obie usunięte piersi, a wszystkie, trwające trzy miesiące, zabiegi zakończyły się 27 kwietnia. Gwiazda napisała, że choć mogłaby ukryć fakt poddania się operacji przed mediami, postanowiła nagłośnić tę sprawę, by zachęcić inne kobiety do poddania się badaniom i prewencyjnym zabiegom, które mogą uratować ich życie.

Angelina Jolie skończy w tym roku 38 lat, a wraz z Bradem Pittem wychowują sześcioro dzieci. Para ma pobrać się latem tego roku.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Angelina Jolie - Cała prawda o gwieździe