Angelina Jolie (41), aktorka i reżyserka, została nową ambasadorką luksusowej francuskiej marki Guerlain. Angelina jest twarzą nowych perfum Guerlain - Mon Guerlain. Pieniądze, jakie dostanie za kampanię reklamową perfum, Jolie zamierza przeznaczyć w całości na cele dobroczynne. Decyzja zapadła już pod koniec 2015 roku, ale marka do dziś czekała z ogłoszeniem swojej nowej, absolutnie wyjątkowej ambasadorki.

Kampania Mon Guerlain to pierwszy oficjalny projekt, w którym widzimy Angelinę Jolie od czasu premiery filmu "Nad Morzem". Przypomnijmy, że do wspomnianego filmu Angelina napisała scenariusz, wyreżyserowała obraz, a w rolach głównych obok swojego (wciąż jeszcze) męża obsadziła siebie. Praca na planie nie należała podobno do najprzyjemniejszych, a sam film "Nad Morzem" został wprost zmiażdżony przez krytyków. Wkrótce po zakończeniu promocji filmu Angelina i Brad ogłosili, że się rozwodzą. Od czasu, gdy w mediach gruchnęła wiadomość o ich rozstaniu, Jolie nie pojawiła się w żadnej sesji zdjęciowej, nie wystąpiła też publicznie na czerwonym dywanie (w przeciwieństwie do Brada Pitta, który m.in. gościł na gali rozdania Złotych Globów).

Tak przedstawiciele marki Guerlain tłumaczą wybór swojej nowej ambasadorki:

Nasze perfumy tworzymy dla kobiet, które sami podziwiamy. Angelina Jolie była inspiracją dla perfum, które wyrażają zapach kobiety.

Ukazało się już pierwsze zdjęcie z kampanii Mon Guerlain. Zdjęcie jest bardzo subtelne, skromne, a zarazem seksowne. Angelina Jolie pozuje tyłem, delikatnie przekręcając głowę w naszą stronę. Wpatrujemy się w jej szlachetny profil oraz gąszcz tatuaży na plecach i ramionach. Fotografia jest czarno-biała i lekko zaciemniona, by wzmóc tajemniczy, niemal magiczny efekt. Jak Wam się podoba?

Perfumy trafią do sklepów już w marcu.

 

Choć Angelina Jolie kontrakt z Guerlain podpisała dopiero w grudniu 2015 roku, to jest wielbicielką marki od dawna. Otóż fanką produktów francuskiego brandu była jej ukochana matka, Marcheline Bertrand, która 10 lat temu zmarła na raka. Używała m.in. kultowego pudru Guerlain, który pachnie fiołkami. Ten wyjątkowy zapach zawsze przywodzi aktorce na myśl chwile dzieciństwa i przypomina jej matkę.

 

Stay tuned! #MonGuerlain

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Guerlain (@guerlain) 23 Sty, 2017 o 8:01 PST