Danie według przepisu Anity Lipnickiej i Marka Graya znalazło się w wyróżnianej przez przewodnik Michelin warszawskiej restauracji Signature. Wariacja na temat grillowanej ośmiornicy jest inspirowana ślubem Lipnickiej i Graya na jednej z malowniczych greckich plaż. "To było nasze danie ślubne” - wyznała Lipnicka. Przepisów gwiazd w restauracji Signature można spróbować w ramach projektu Signature Gwiazd. Udział w nim wzięli już Borys Szyc, Anita Sokołowska i Małgorzata Socha.

Signature Gwiazd to autorski koncept restauracji nawiązujący do jej nazwy. Signature to z języka angielskiego „podpis” – stąd też pomysł na sygnowanie nazwiskiem gwiazdy dania, jakie wchodzi na stałe do menu. Wszystkie dania powstają pod okiem Szefa Kuchni Signature - Wojtka Kiliana. Słynie on z doskonałego smaku. W końcu takie osobistości, jak Sting, nie zaglądają do Signature bez powodu!

Pod koniec marca do restauracyjnego menu restauracji Signature dołączył przysmak według przepisu Anity Lipnickiej i jej męża.

„Ośmiorniczka jest podgotowywana, a następnie grillowana. Podana jest z ziemniakami smażonymi i aromatyzowanymi świeżymi ziołami oraz czosnkiem, salsą chimichurri i awokado. Chimichurri nadaje charakteru ziemniakom, natomiast salsa z avocado łagodzi swoją kremową konsystencją całość. Soczysta limonka zaś daje rześkości dymnej, grillowanej ośmiornicy. To od początku do końca była ich inicjatywa. Dobierali smaki, ja tylko delikatnie podpowiadałem, a decydowali sami o tym jakie to będą nuty” - mówi Kilian

Małgorzata Socha i Anta Sokołowska wprowadziły do menu ryby, Borys Szyc sztukę mięsa i makaron, a Anita i Mark - ośmiornicę.

Staramy się aby nasze gwiazdorskie menu było smakowo bardzo różnorodne, tak aby każdy znalazł w nim coś dla siebie. Nie zapominajmy też o naszym stałym menu, bo ono również kusi bogactwem doznań - powiedział Marcin Mazur, dyrektor spółki zarządzającej restauracją. 

Danie Anity Lipnickiej i Marka Graya w Signature to: grillowana ośmiornica/ ziemniak/ chimichurri/ avocado – cena: 68 zł.

Więcej o restauracji Signature dowiesz się TUTAJ>>