Anita Lipnicka i Mark Gray to kolejne gwiazdy, które dołączyły do projektu kulinarnego Signature Gwiazd. Jest to wyjątkowa idea topowej warszawskiej restauracji Signature, mieszczącej się na ulicy Poznańskiej 15. Do projektu zapraszane są gwiazdy szczególnie cenione za swój dorobek artystyczny i... lubiące gotować. Tym razem danie, które restauracja wprowadzi na wiosnę do swojego menu, będzie pochodziło spod ręki Szefa Kuchni Wojtka Kiliana oraz Anity Lipnickiej i jej męża, artysty Marka Graya. Oficjalna inauguracja odbędzie się już w środę, 27 marca.

Signature to restauracja wielokrotnie wyróżniana kulinarnie, m.in: dwoma kompletami sztućców przewodnika Michelin 2018, rekomendacją Forbesa, nagrodą Noble Night czy też Gault & Milllau. Miejsce słynie nie tylko z dobrej kuchni, ale także ze swojej historii i oryginalnego designu oraz ciekawych projektów. Wcześniej Signature wprowadziła już do karty dania Małgorzaty Sochy, Anity Sokołowskiej oraz Borysa Szyca. Czym kierowali się organizatorzy w zaproszeniu Anity Lipnickiej i Marka Graya do współpracy ?

Anita jest wokalistką z dużym już dorobkiem artystycznym, którego raczej nie muszę przytaczać bo każdy zna jej kultowe piosenki jak np. „ Piosenka Księżycowa” . Mark jej mąż jest świetnym artystą, już w wieku 17 lat był dyrektorem kreatywnym agencji reklamowej w Anglii a na swoim koncie ma wiele ciekawych wystaw – jedna z nich była właśnie w Galerii Rabbithole Art Room przy hotelu H15 Boutique Hotel. Oboje uwielbiają gotować i jako dusze artystyczne eksperymentować z nowymi smakami. Znając z tej perspektywy Anitę i Marka, był to dla nas oczywisty wybór - mówi Marcin Mazur, dyrektor spółki zarządzającej restauracją.

A dlaczego Anita Lipnicka i jej mąż zgodzili się na udział w projekcie?

Gotowanie to magia. Podobnie jak muzyka i sztuka - wrzucasz składniki do kapelusza, czarujesz... i wyciągasz żywego królika! Oboje z Markiem jesteśmy artystami. Czarujemy na co dzień - ja przy pomocy słów i dźwięków, on - kolorów i faktur. Chodzi o to, aby poruszyć zmysły, wywołać wrażenie, przekazać światu jakąś osobistą wiadomość. Oboje też uwielbiamy jeść. Jesteśmy niestrudzonymi poszukiwaczami kulinarnych uniesień. Tego samego, co wkładamy w swoją pracę, szukamy na talerzu - serca! 

Z ogromną frajdą przyjęliśmy zaproszenie do współpracy z Restauracją Signature w Warszawie. Postaramy się stworzyć prawdziwą symfonię smaków, która będzie miłosnym wyznaniem dla Waszego podniebienia. Bo w gotowaniu, jak w muzyce i sztuce, nie da się oszukać. Albo są emocje, albo ich nie ma. Chodzi o to, żeby na końcu jednak wyskoczył ten królik z kapelusza!

W restauracji Signature powstało też kilka wywiadów do naszego programu "Gala Studio", m.in. z Borysem Szycem. Rozmowę znajdziesz PONIŻEJ: