Ich związek zaczął się od… przyjaźni. Kiedy się poznali, każde z nich miało już na koncie niemały dorobek artystyczny. On działał od lat 70 na scenie muzycznej, ona znana była przede wszystkim jako wokalistka zespołu Varius Manx.Nikt nie spodziewał się, że połączy ich coś więcej niż pasja do muzyki.

Anita Lipnicka i John Porter poznali się w 2002 roku, gdy muzyk zaprosił Anitę Lipnicką do duetu w piosence For you. Szybko rozwinęła się między nimi przyjaźń. Zakochali się w sobie podczas pracy ad pierwszą wspólną płytą.  Już podczas premiery płyty oficjalnie pokazywali się razem jako para.

Na kilka lat stali się także nierozłączni zawodowo. Nagrywali wspólne piosenki i całe albumy. W 2006 roku na świat przyszła córeczka pary – Pola. W 2013 roku pojawiły się plotki, że para przeżywa kryzys. Najważniejsze dla nich była jednak miłość do córki, więc rozstanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami, a media dowiedziały się o nim prawie roku później.

Byliśmy bardzo wyidealizowaną medialnie parą. O ile każdy normalny człowiek może się rozwieść bez konsekwencji, w naszym wypadku odbywało się to na oczach publiczności. Zwłaszcza że ciągle jeszcze ze sobą pracowaliśmy. Okazało się to bardzo trudne dla nas obojga. I włożyliśmy mnóstwo starań, by się z tego podnieść.- powiedziała dla Gali Ania Lipnicka.

Jak się okazuje, parze udało się rozstać w zgodzie i do dziś Anita Lipnicka i John Porter utrzymują przyjazne stosunki. 

 Dziś oboje jesteśmy pewni, że podjęliśmy słuszną decyzję. Pola też dobrze odnalazła się w tej sytuacji. Ma dwoje kochających ją rodziców, dwa domy, w których czuje się dobrze i bezpiecznie. Często chodzimy we trójkę na ważne dla Poli imprezy czy do restauracji. Mogę powiedzieć, że dziś jesteśmy z Johnem przyjaciółmi, do tego stopnia, że konsultujemy ze sobą nasze sercowe sprawy (śmiech). Bliskość między nami jest nie do zdarcia, mocnych związków nie da się rozerwać do końca. Nasza relacja zatoczyła koło. Zaczęła się od przyjaźni i na niej skończyła. - powiedziała wokalistka dla Gali.

Więcej o życiowych wyborach, sukcesach i porażkach Anity Lipnickiej przeczytacie w najnowszej Gali: