W historii muzyki zapisała się jako pierwsza wokalistka zespołu Varius Manx. Teraz nie ma osoby, która nie znałaby jej nazwiska. 28 października 2016 roku mija 20 lat od jej premierowej płyty Wszystko się może zdarzyć. Dziś Anita Lipnicka powraca odmieniona, i to nie tylko muzycznie.

Anita Lipnicka w Varius Manx

Swoją przygodę z muzyką Anita Lipnicka rozpoczęła z grupą Varius Manx. To właśnie z nimi wylansowała wiele znanych i nuconych do dziś przebojów, w tym nieśmiertelną Piosenkę księżycową. W 1996 roku opuściła grupę i rozpoczęła karierę solową pod okiem nowego managera. Jej debiutancki album Wszystko się może zdarzyć" trzykrotnie zdobył status platynowej płyty. Choć druga płyta To, co naprawdę wydana w 1998 roku, nie okazała się takim sukcesem jak pierwsza, to jednak pierwszy pochodzący z niej singiel Historia jednej miłości szybko stał się przebojem. Dwa lata później pojawił się następny album Moje oczy są zielone.  

Anita Lipnicka i John Porter

W 2002 roku Anita Lipnicka nawiązała współpracę z Johnem Porterem. Ich pierwszy album nagrany w Londynie spotkał się z gorącym przyjęciem ze strony krytyków i publiczności. Później były kolejne, równie genialne. Para przez 12 lat tworzyła także parę w życiu prywatnym. Rok temu para publicznie przyznała za pośrednictwem Facebooka, że podjęli decyzję o rozstaniu. Wspólnie wychowują 10-letnią córkę Polę. 

Anita Lipnicka Ptasiek

20 lipca miał premierę jej singiel Ptasiek. Jak się okazuje, to utwór szczególny, bo poświęcony nieżyjącemu już przyjacielowi Nickowi Talbotowi. Poznali się, gdy Lipnicka nagrywała w Londynie płytę Hard Land of Wonder (krążek ukazał się w 2009 r.). Ptasiek jest zapowiedzią nowego materiału, który światło dzienne ujrzy w przyszłym roku.

PRZECZYTAJ: ANITA LIPNICKA Wiem z doświadczenia, że terapia pomaga [WYWIAD]

Anita Lipnicka - ślub 

Zmiany zaszły również w życiu uczuciowym Anity Lipnickiej. Od jakiegoś czasu piosenkarka jest szczęśliwą mężatką! O nowym partnerze gwiazdy nie wiadomo praktycznie nic - artystka postanowiła swój nowy związek zostawić w sferze prywatnej. Para pobrała się na jednej z greckich wysp, a zdjęciami z tej wyjątkowej uroczystości piosenkarka pochwaliła się dopiero tydzień później.

PRZECZYTAJ: ANITA LIPNICKA wzięła ślub! Zobaczcie wyjątkowo romantyczne zdjęcia z uroczystości: Dzień którego nigdy nie zapomnę

Niedługo Anita Lipnicka rusza w trasę koncertową Na osi czasu, którą promuje własnie singiel Ptasiek. Czy nnowa płyta będie wielkim powrotem na szczyt? 28 października 2016 roku wybiła 20 rocznica od wydania pierwszej płyty artystki, i jak głosi jej tytuł wszystko się może zdarzyć.

Zobaczcie w naszej galerii, jak wyglądała Anita Lipnicka na początku kariery!