Za nami niezwykle emocjonujący wieczór. Na chwilę przed godz. 23 poznaliśmy najlepszego sportowca roku 2016! Tym razem nie został nim Robert Lewandowski. Kapitan Reprezentacji Polski nie obronił zeszłorocznego tytułu i o włos przegrał z najlepszą polską młociarką. Sportowcem roku 2016 w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" została Anita Włodarczyk. Wielkie gratulacje!

ZOBACZ: ANNA LEWANDOWSKA Żona Roberta Lewandowskiego pokazała ciążowy brzuszek! [ZDJĘCIA]

Gala finałowa 82. plebiscytu "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polskiej odbyła się w Teatrze Polskim. W kulminacyjnym momencie gali na scenie pojawiła się... dwójka najlepszych sportowców Polski 2016 roku, a byli to Anna Lewandowska reprezentująca Robert Lewandowski oraz właśnie Anita Włodarczyk. W ten sposób organizatorzy przedłużyli emocje związane z oczekiwaniem odpowiedzi na najważniejsze pytanie wieczoru. A odpowiedź na nie finalnie brzmiała właśnie „Anita Włodarczyk”.

Dla wielu taki wynik plebiscyty wcale nie był zaskoczeniem. Już wcześniej na zwycięstwo Anity liczył dziennikarz i komentator sporty, Przemysław Babiarz.

A za co czytelnicy i widzowie docenili Anitę?

2016 był kolejnym znakomitym rokiem naszej młociarki, która absolutnie zdominowała tę dyscyplinę na świecie. W lipcu po raz pierwszy w sezonie przekroczyła granicę 80 metrów. Następnie Włodarczyk świetnym rzutem na odległość 82,29 m zdobyła złoty medal olimpijski na igrzyskach w Rio de Janeiro, ustanawiając przy tym rekord świata. Polka po raz czwarty z rzędu zwyciężyła w klasyfikacji IAAF Hammer Throw Challenge.

28 sierpnia podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie poprawiła swój rekord, posyłając młot na odległość 82,98 m. „Bardzo zależało mi na tym, by na Stadionie Narodowym uczcić pamięć Kamili Skolimowskiej, mojej sportowej idolki”, powiedziała po pobiciu rekordu. W 2016 roku odebrała kolejne lekkoatletyczne wyróżnienie – po raz siódmy została laureatką Złotych Kolców, wyrównując tym samym rekord Ireny Szewińskiej. Podczas uroczystości rozdania nagród powiedziała skromnie: „Cieszę się, że dorównałam pani Irenie. Sportowo nigdy nie osiągnę jej poziomu".

POLECAMY: ANNA LEWANDOWSKA, OTYLIA JĘDRZEJCZAK, MONIKA PYREK I MARGARET na Gali Mistrzów Sportu w Warszawie

Wygląda jednak na to, że może być jednak inaczej. W końcu tytuł sportowca roku i wygrana w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polskiej nie udaje się każdemu!

A wy spodziewaliście się, że to właśnie Anita Włodarczyk zostanie sportowcem roku 2016? Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!