Leonardo DiCaprio chętnie angażuje się społecznie. W 1998 roku aktor założył fundację, której zadaniem jest ochrona ostatnich dzikich miejsc na Ziemi. Leonardo DiCaprio Foundation zebrała już fundusze na ochronę dzikich słoni, zwierząt morskich czy tygrysów w Nepalu. Nawet swoje przemówienie podczas odbierania pierwszego w życiu Oscara DiCaprio poświęcił ochronie środowiska i globalnemu ociepleniu.

Co roku Leonardo DiCaprio organizuje wielką akcję, podczas której zbierane są fundusze na kolejne organizacje, którym leży na sercu dobro planety. W 2013 roku podczas aukcji charytatywnej, aktorowi udało się zgromadzić aż 39 milionów dolarów! Cały zysk z aukcji został przeznaczony na ochronę środowiska naturalnego. Wówczas w przedsięwzięciu wzięła udział plejada gwiazd, w tym Salma Hayek czy Bradley Cooper.

W tym roku na dobroczynną galę organizowaną przez aktora po raz kolejny, tym razem na południu Francji, przybyła śmietanka towarzyska Hollywood. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Bradley Cooper, Kate Hudson, Mariah Carey oraz Lana Del Rey, która dała krótki koncert. Nie zabrakło także najsłynniejszych supermodelek, jak Doutzen Kroes, Joan Smalls czy Lily Donaldson.

Na tegoroczną galę fundacji DiCaprio w Saint Tropez zostały zaproszone również polskie gwiazdy. Na imprezie pojawili się Joanna Przetakiewicz, która pięknie prezentowała się w połyskującej złotej sukni marki La Mania, oraz projektant Tomasz Ossoliński, a także spadkobierczyni fortuny - Dominika Kulczyk.

Wśród zaproszonych gości znalazła się również Anja Rubik. Wystąpiła w sukni od przyjaciela, projektanta Anthony'ego Vacarello. Anja po raz pierwszy pojawiła się publicznie po wielkiej metamorfozie. Gwiazda wyglądała pięknie w nowej krótkiej fryzurze. Na galę DiCaprio Rubik przypłynęła jachtem razem z innymi modelkami, a następnego dnia od rana zażywała morskich i słonecznych kąpieli.

Przeczytaj także: Anja Rubik w nowej krótkiej fryzurze! Dobra zmiana? >>

Instagram @loveconstancejablonski