Anja Rubik jest najsłynniejszą polską modelką. Dlatego co roku może być pewna, że otrzyma zaproszenie na prestiżową Mat Gala. A zaproszenia przyznaje nie byle kto, bo sama Anna Wintour! Bal, który odbywa się na początku maja w nowojorskim Metropolitan Museum of Art, to największa impreza modowa na świecie. Gala jest urządzana, by oficjalnie otworzyć nową modową wystawę w muzeum. Temat Met Gala 2018 to Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination. Jak wiadomo, nawiązania religijne pojawiały się w kolekcji wielu projektantów, wspomnijmy choćby polskiego Arkadiusa, Francuza Jeana Paula Gaultiera czy włoskiego duet Dolce & Gabbana, a kiedyś nawet u Gucciego. Elementy związane z religią chrześcijańską wielokrotnie występowały też w stylizacjach gwiazd, których z pewnością nie zabraknie na Met Gala - jak choćby Madonna, która nagrała nawet teledysk w kościele, słynne "Like a Prayer". Oczywiście królowa popu zaśpiewała właśnie tę piosenkę dla gości gali Met. A co zaprezentowała na czerwonym dywanie Anja Rubik? Oczywiście kolejną totalną kreację z metką Saint Laurent! Anja na Met Gala 2018 przyszła w towarzystwie Anthony'ego Vaccarello, projektanta Saint :Laurent, i jego pozostałych muz, m.in. Amber Valetty i Charlotte Gainsbourg. Zobacz w naszej GALERII stylizację Anji Rubik z Met Gala 2018 oraz z ubiegłych gal w Nowym Jorku. Która była najlepsza?

Anja Rubik na Met Gala

Anja Rubik od kilku lat na najważniejszych galach pojawia się tylko w projektach swojego przyjaciela, Anthony'ego Vaccarello. Odkąd Vaccarello został dyrektorem kreatywnym francuskiego domu mody Saint Laurent, Rubik jest twarzą tej marki. 7 maja na Met Gala 2018 Rubik oczywiście znowu wystąpiła w projekcie Vaccarello dla Saint Laurent. Czarna kreacja nie była jednak tak odważna, jak biała suknia z pęknięciami z 2012 roku. Wtedy Anja po raz pierwszy miała na sobie sukienkę od Anthony'ego Vaccarello na czerwonym dywanie w Metropolitan Museum of Art. Wcześniej eksperymentowała. W 2008 roku wystąpiła na gali w długiej wzorzystej sukni w stylu boho, rok później w srebrnej mini, a w 2010 roku w prostej czerwonej kreacji. Wówczas na Met Gala Rubik partnerował Sasha Knezevic, jej ówczesny mąż.. Na Met Gala 2018 Anja Rubik wybrała efektowną "małą czarną" oraz szpilki z czarnymi piórami. Był efekt WOW?

Met Gala 2018: gdzie i kiedy oglądać

Met Gala 2018 odbyła się 7 maja wieczorem w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Transmisji z Met Gala nie było w telewizji, ale na kanale E! Entertainment można było oglądać reportaż na żywo z czerwonego dywanu. Relacja z przejścia gwiazd po długim czerwonym dywanie zaczęła się o 18:30 nowojorskiego czasu, czyli po północy czasu polskiego. Rok temu największą furorę na gali Met zrobiła Rihanna. W tym roku... również! Rihanna w stroju papieża przebiła wszystkich! A jak wyglądały pozostałe gwiazdy na Met Gala 2018? ZOBACZ>>

ZOBACZ TEŻ: Lidia Kalita o stylu Polek: Nie znają swojego rozmiaru, trudno namówić je na zmianę [WIDEO]