Anja Rubik to jedna z czołowych polskich aktywistek, która włączyła się w dzisiejszy ogólnopolski strajk kobiet. Akcja, która odbywa się pod hasłem Czarny Poniedziałek ma na celu wyrażenie głośnego sprzeciwu kobiet i mężczyzn rządowym przeciwko planom rygorystycznego zaostrzenia prawa antyaborcyjnego przez rząd. W sobotę w stolicy odbył się Czarny Protest. Dziś akcja jest kontynuowana na jeszcze szerszą skalę w całym kraju. Do tej ogólnopolskiej inicjatywy włączyła się także Anja Rubik, która z racji na trwający właśnie tydzień mody przebywa w Paryżu.

Zobacz: Lis, Jemioł, Gardias, Stramowski wspierają akcję #CzarnyPoniedziałek. Kto jeszcze będzie walczył dziś o prawa kobiet?

Modelka właśnie tam zorganizowała protest przeciwko planom polskiego rządu, na który przybyło kilkuset demonstrantów! Rubik o swoich planach już od liku dni informowała na Facebooku i Instagramie. I to tam zamieściła zdjęcia z tego wydarzenia.

Co ciekawe, zorganizowany przez nią protest był też dobrą okazją do spotkania z inną polską modelką – Renatą Kaczoruk. Dziewczyna Kuby Wojewódzkiego udała się do Paryża, żeby przeprowadzić z Anją wywiad. Była to za pewne część materiału, którego potem Kaczoruk użyje w swoim programie Modelki 3.0. Format ten będzie można oglądać na antenie TVN Style.

Zobacz: Renata Kaczoruk ucieka przed hejtem do Paryża? To przeprowadzka czy tylko wyjazd służbowy?

Przypomnijmy, poniedziałkowe protesty w ramach Czarnego Poniedziałku odbywają się w całym kraju. A, jak widać – także za granicą. O godzinie 12.00 prawa Polek zostały uczczone w całej Polsce minutą ciszy. Protesty mają się zakończyć o godzinie 18.00 specjalnymi akcjami podsumowującymi w wielu polskich miastach.

Do tej godziny trwać ma też paryska pikieta zorganizowana przez Anję Rubik. Piękny gest w obronie praw kobiet z jej strony. Zgodzicie się z nami?

Zobacz też: Nergal, Anja Rubik, Maciej Zakościelny, Hanna Lis czarny protest opanował Internet. Protestują nie tylko kobiety. O co chodzi? [ZDJĘCIA]