Anja Rubik umie wyczuć prawdziwy talent. Kilka lat temu, zapytana o to, jaki projektant wydaje jej się wyjątkowo ciekawym twórcą, wskazała na Anthony'ego Vaccarello. Był on wówczas raczej mało znanym projektantem, ale Anji wpadły w oko jego dzieła – seksowne, świetnie skrojone, bardzo charakterystyczne. Niedługo potem Anja pojawiła się gościnnie na wybiegu u Vaccarello. Tym samym podniosła jego rangę w świecie mody. Występowała też w kolejnych pokazach Włocha.

Dzięki wsparciu polskiej modelki o Vacarrello dowiedział się cały świat, Donatella Versace uczyniła go nawet dyrektorem kreatywnym swojej młodszej marki – VERSUS. Jednak największą sławę Vacarello zyskał dzięki słynnej Met Gala z 2012 roku. To wtedy Rubik miała na sobie jego odważną białą kreację, odsłaniającą całkiem sporo ciała:

Od tego momentu projektant był kojarzony z równie seksownymi rozcięciami. Jego sukienki nosiły m.in. Jennifer Lopez, Kylie Minogue, Alessandra Ambrosio czy Gisele Bundchen.

Tymczasem przyjaźń Rubik i Vaccarello kwitła. Anja zaprosiła projektanta na nagranie finałowego odcinka pierwszej polskiej edycji show "Project Runway". Vaccarello razem z Mariuszem Przybylskim, Joanną Przetakiewicz i wspomnianą Rubik komentował kolekcje uczestników.

Teraz oficjalnie ogłoszono, że to właśnie Anthony Vaccarello zastąpi Hediego Slimane’a na stanowisku dyrektora kreatywnego francuskiego domu mody Saint Laurent. Slimane odmłodził i unowocześnił legendarną markę, a także znacząco wpłynął na poprawę jej wyników sprzedażowych. Vaccarello ma zapewne jej nadać swój charakterystyczny sznyt. Zobaczymy zresztą, w którą stronę poprowadzi słynny dom mody. Ale jedno jest pewne – Anja Rubik wykonała świetną robotę i skutecznie wypromowała swojego przyjaciela. Może czuć się naprawdę dumna – w końcu jest matką chrzestną tego sukcesu.

Supermodelka złożyła już gratulacje projektantowi za pośrednictwem swojego Instagrama. Z pewnością trzyma kciuki za jego pierwszą kolekcję dla marki Saint Laurent.

»PRZECZYTAJ TAKŻE: ANJA RUBIK Jak wyglądała na początku swojej kariery?