Anja Rubik miała niecałe 15 lat, gdy zgłosiła się do agencji D’Vision. Startowała w tym czasie w dwóch konkursach na modelkę, ale bez powodzenia. Wtedy jej mama stwierdziła, że nie ma sensu dalej stresować córki, i postanowiła zrezygnować. Lucyna Szymańska, właścicielka D’Vision, namówiła ją, żeby dała Anji jeszcze jedną szansę.

Od razu w nią uwierzyłam. Zwróciłam uwagę na piękne usta i oczy,  Anja miała też charakter. Z mojego doświadczenia wynikało,  że dziewczyny wygrywające konkursy nie zawsze robią karierę, natomiast te z dalszych miejsc, jeśli są pracowite, mogą dużo osiągnąć - mówi Gali.

Na zdjęciu, które zrobiła Lucyna Szymańska (poniżej), Anja ma 16 lat. Rok wcześniej pojechała do Mediolanu, gdzie już wzbudziła zainteresowanie. Przełomem był wygrany casting dla Chloë, na którym pojawiła się przypadkiem – była w sąsiednim studiu. Miała wtedy 19 lat.

Dziś w rankingu Models. com zajmuje piąte miejsce wśród ikon w branży. Są tam modelki, które pojawiają się na okładkach prestiżowych czasopism i współpracują ze znanymi domami mody. Niedawno wzięła udział  w kampanii dla Moschino, zdjęcia zrobił słynny Steven Meisel.

Lubię pracować z osobami podobnymi do mnie. Takimi, które szybko myślą, szybko działają i wkładają w pracę 100 procent energii, powiedziała Anja Gali.

W czerwcu skończyła 33 lata i cały czas jest na topie. Tak Anja Rubik wyglądała na początku kariery. Poznajecie?

Przeczytaj także: Anja Rubik prowokuje. Topmodelka pokazała bardzo odważne zdjęcie. Wow!