Anja Rubik wysłała bezpośrednią odezwę do premier Beaty Szydło. Top modelka zamieściła na swoim Instagramie post, w którym bezpośrednio zwróciła się do szefowej rządu. Czyżby gwiazda światowych wybiegów chciała życzyć jej powrotu do zdrowia po wypadku samochodowym, w którym wzięła udział w piątek w nocy w Oświęcimiu?

ZOBACZ: ANJA RUBIK Modelka pokazała zdjęcie z dzieciństwa. Pozuje na nim z mamą

Nic bardziej mylnego! Anja Rubik napisała oficjalny, publiczny list to pani premier z prośbą o wsparcie dla polskich kobiet. Sprawa dotyczy wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu aborcji, planowanego oraz co i rusz ogłaszanego przez polski rząd.

Rubik była przeciwna temu pomysłowi od samego początku. Zresztą wielokrotnie manifestowała swój sprzeciw w sieci oraz podczas manifestacji ulicznych, takich jak choćby słynny Czarny Protest.

Teraz modelka postanowiła ponownie zabrać głos w tej sprawie. Pokazała zdjęcie z kartką, na której znajduje się napisany odręcznie list do Beaty Szydło. Jaka jest jego treść?

Szanowna Pani Premier, piszę do pani z prośbą o obronę praw polskich kobiet i jak najszybsze odrzucenie petycji PFROŻ (Polska Federacja Ruchów Obrony Życia)

Po czym kontynuowała: 

W Sejmie leży kolejna propozycja całkowitego zakazu aborcji. Pomysłodawcy chcą odmówić kobietom prawa do przerywania ciąży pochodzącej z gwałtu lub kazirodztwa, ciąży z płodem z głęboko uszkodzonym oraz takiej, która zagraża zdrowiu kobiety. Planują też karać za sprzedawanie lub udostępnianie części środków antykoncepcyjnych. Komisja sejmowa zagrała na zwłokę; zamiast propozycję odrzucić lub zaakceptować, przekazała ją do premierki Szydło. Ma ona 30 dni na odpowiedź.

Anja Rubik w swoim liście nawołuje też kobiety do tego, aby tak jak ona, również napisały do Beaty Szydło listy w tej ważnej sprawie:

Teraz NASZA kolej! Ten zakaz uderzy we mnie, w Ciebie, w nasze rodziny. Nie pozwólmy, aby głosy fanatyków były jedynymi, o których dowie się Beata Szydło. Zalejmy jej kancelarię naszymi apelami. Napiszmy premierce jak niebezpiecznie jest być kobietą w Polsce. Jak to jest urodzić noworodka niezdolnego do samodzielnego przeżycia kilku dni. Jak to jest samotnie zajmować się niepełnosprawnym dzieckiem. Jak to jest zostać nastoletnią mamą, bo ktoś dorosły wykorzystał cię seksualnie…

Ciekawe, czy Beata Szydło zdecyduje się w jakikolwiek sposób odpowiedzieć na wezwanie Anji Rubik? Zgadujemy, że co jak co, ale nie zrobi tego w najbliższym czasie…

HOT NEWS: ŁUKASZ JAKÓBIAK Fanka wytatuowała sobie jego podobiznę!

Premier Beata Szydło przebywa obecnie w szpitalu, gdzie dochodzi do zdrowia po wypadku samochodowym, do którego doszło w piątek wieczorem w Oświęcimiu. Dlatego tez obawiamy się, że niestety nieprędko zechce ustosunkować się do pisma Anji Rubik…

Czy jednak zareagują na nie inne kobiety? Jak sądzicie?