2 maja w wieku 77 lat odszedł Bronisław Cieślak. Aktor, dziennikarz, a także były poseł na Sejm RP, zyskał ogromną popularność w latach 70. ubiegłego wieku za sprawą roli porucznika Borewicza w kultowym serialu "07 zgłoś się". Młodsi widzowie mogą go z kolei kojarzyć z paradokumentalnej produkcji "Malanowski i Partnerzy", która w latach 2009-2016 można było oglądać w Telewizji Polsat. Nie jest tajemnicą, że gwiazdor miał poważne problemy ze zdrowiem. W 2018 roku zdiagnozowano u niego raka prostaty.

Anna Cieślak żegna zmarłego stryja

Gwiazdora żegnają bliscy, a także plejada znanych osobistości ze świata mediów, kultury i polityki, m.in. Grażyna Szapołowska, Karolina Korwin Piotrowska, Paweł Małaszyński i Robert Biedroń. Zdjęciem ze swoim zmarłym wujkiem podzieliła się też w mediach społecznościowych Anna Cieślak.

40-letnia aktorka opatrzyła fotografię wpisem, w którym zacytowała wiersz rosyjskiego poety Osipa Malndelsztama, który niegdyś recytowała ze swoim sławnym stryjem.

Jestem życiem śmiertelnie zmęczony,
Ja od życia już nic nie przyjmuję,
Ale ziemię tę biedną miłuję,
Przecież na niej zostałem zrodzony.

Ja huśtałem się w parku przy stawie
Na zwyczajnej huśtawce drewnianej
I rozrosłe wyniosłe kasztany
Widzę – nie wiem czy w śnie, czy na jawie.

Ref.
Jestem życiem śmiertelnie zmęczony,
Ja od życia już nic nie przyjmuję,
Ale ziemię tę biedną miłuję,
Przecież na niej zostałem zrodzony
-  czytamy.

Anna Cieślak oddała hołd zmarłemu stryjowi, a także podziękowała w imieniu całej swojej rodziny za wszystkie kondolencje i słowa otuchy.

Stryjku, odpoczywaj w spokoju - napisała aktorka.

Z całą moją rodziną dziękujemy Wam za wszystkie ciepłe słowa - dodała.

Bronisław Cieślak rzadko wypowiadał się w mediach na tematy prywatne. Zapytany jednak w ubiegłym roku przez jeden z tabloidów o związek swojej bratanicy z Edwardem Miszczakiem, chętnie udzielił odpowiedzi. Aktor nie widział żadnych przeszkód, by Anna Cieślak tworzyła parę ze starszym od niej o 25 lat dyrektorem programowym TVN.

Mam bardzo dobry kontakt z Anią. Szanuję i wspieram wszystkie jej decyzje, traktując je jako suwerenne. Znam Edwarda niemal 100 lat, jeszcze z jego krakowskich czasów, toteż nie jest to dla mnie nowa osobaTo prawy człowiek, więc się nie martwię o Anię. O ich związku dowiedziałem się już jakiś czas temu, więc mnie to nie zaskakuje. Życzę im wszystkiego najlepszego - powiedział w rozmowie z "Faktem".

CZYTAJ TEŻ: Bronisław Cieślak nie żyje. Kultowy polski aktor miał 77 lat