Anna i Robert Lewandowscy pokazali na Instagramie przeurocze zdjęcie, na którym leżą na podłodze ze swoją malutką córką Klarą podczas wspólnego czytania książek. Słynna trenerka podała całą listę powodów, dla których warto czytać dzieciom i w ten sposób dołączyła do stale powiększającego się grona celebrytów, którzy promują kampanię społeczną, która z kolei promuje czytanie książek najmłodszym. Ania Lewandowska zdradziła m.in., że postanowili zacząć czytać książki kilkumiesięcznej Klarze po tu, żeby już zaszczepić u niej nawyk sięgania po lektury i dawać dobry przykład innym rodzicom. A jak widać na zdjęciu, dziecku bardzo się to spodobało!

 - Mnie na dobranoc mama zawsze czytała "Małego Księcia", a Robertowi tata czytał "Baśnie braci Grimm". Czytamy, bo chcemy żyć w tym co rzeczywiste. Tak jak e-mail nie zastąpi prawdziwej rozmowy, telewizor własnych doświadczeń, tak obrazek z internetu nie zastąpi książki. To czas bliskości ze sobą i z własnymi przeżyciami, to czas przeżywania z innymi - napisała Anna Lewandowska.

ZOBACZ TEŻ: AGATA MŁYNARSKA wydała córkę za mąż! Jak wyglądał ślub Sylwii Mor? [ZDJĘCIA]

Anna i Robert Lewandowscy z córką Klarą czytają książkę

Anna Lewandowska zdradza, jakie bajki czytają aktualnie z Robertem swojej córce Klarze. Gwiazda przypomina także, że naukowo udowodniono, że czytanie rozwija mózg!

 - Kochamy, więc czytamy! Leżymy w domu z Klarcią i czytamy jej bajeczki. Była już o piesku, ta o żabie, a za chwilę Robert będzie czytał o samochodziku - wyznała Lewandowska na Instagramie.

Ile książek czytacie rocznie? Czytacie swoim dzieciom lub swojemu rodzeństwu? Jeśli nie, weźcie przykład z Lewandowskich. Fajnie, że najsłynniejsza para polskich sportowców włączyła się w tę szczytną akcję!

Dowiedz się, co Anna Lewandowska powiedziała GALI w wywiadzie>>