Anna Jagodzińska występuje w nowej edycji programu "Taniec z gwiazdami" w Polsacie. Jagodzińska jest top modelką, która ma na koncie wiele spektakularnych sukcesów, w tym współpracę z najsłynniejszymi domami mody oraz okładki najbardziej prestiżowych magazynów na świecie. W "Tańcu z gwiazdami" Anna tańczy w parze z Michałem Jeziorowskim. W pierwszym odcinku programu Jagodzińska zaprezentowała walca. Skąd pochodzi modelka? Jak wyglądała ścieżka jej kariery? Z czego jest najbardziej dumna? Dowiedz się wszystkiego o Annie Jagodzińskiej PONIŻEJ.

Anna Jagodzińska na okładce amerykańskiego "Vogue"

Anna Jagodzińska jest jak dotąd jedyną polską modelką, która wystąpiła na okładce amerykańskiego "Vogue". Amerykańska edycja magazynu jest ta najpopularniejszą. Kieruje nią Anna Wintour. Okładka z Jagodzińską zdobiła wydanie z maja 2009 roku. Na zdjęciu obok Polki znalazły się też Natalia Vodianova oraz modelka i aktorka Liya Kebede, znana m.in. z filmu "Kwiat Pustyni". Twarz Jagodzińskiej zdobiła też inne edycje "Vogue".

Anna Jagodzińska - anoreksja,waga, wzrost

Jagodzińska kilka lat temu zdradziła w "Gali", że otarła się o anoreksję. Wszystko z powodu restrykcyjnych wymagań, jakie stawia modelkom branża:

Przez lata katowałam się głodówkami: potrafiłam przez kilka dni nic nie jeść, a potem rzucałam się na jedzenie. Bywało, że po kolacji nie chciałam wyjść z domu, bo czułam się gruba. Branża oczekiwała ode mnie, że będę do końca życia 17-letnią szczupłą Anią, która niewiele musi robić, żeby mieć sylwetkę nastolatki. A ja zmieniałam się w kobietę. Nikt nie nauczył mnie, co jest dobre dla mojego ciała.Do wszystkiego musiałam dojść sama.(...)

Anna ma 177 cm wzrostu i nosi rozmiar ubrań 36. Choć nie ma skłonności do tycia, to i tak dba o linię. Ale nie obsesyjnie. Stara się po prostu jeść mądrze i zdrowo. Przez jakiś czas Jagodzińska prowadziła nawet w Warszawie wegańską restaurację Think Love Juices. Odwiedzało ją wiele gwiazd.

Anna Jagodzińska dla Dolce & Gabbana

Najbardziej znaną kampanią, w jakiej wystąpiła Anna Jagodzińska, jest reklama perfum Dolce & Gabbana "Light Blue". Za zdjęcia odpowiadał sam Mario Testino, a na planie Polce partnerował znany model David Gandy.

Anna Jagodzińska na Instagramie

Instagram Jagodzińskiej (@annajofficial) obserwuje ponad 28 tysięcy followersów. Modelka publikuje na nim głównie zdjęcia zza kulis sesji oraz pokazów, a także z prób do "Tańca z Gwiazdami".

Dziś wieczorem znów zobaczymy Anię na parkiecie - start programu o godz. 20:05. Trzymamy kciuki za modelkę!