Pracuje w Nowym Jorku od ponad 12 lat. Ulubionym miejsce to Marc Forgione i Central Park. Karierę w modelingu zaczynała w warszawskiej agencji Moda Forte, do której dostała się po wygraniu konkursu jednej z młodzieżowych gazet. Kim dziś jest Ania Jagodzińska?

Anna Jagodzińska jako pierwsza Polka znalazła się na okładce amerykańskiego wydania magazynu Vogue.

 Zadzwoniła do mnie moja agentka i powiedziała, że fotograf Steven Meisel będzie robić coś dużego dla Anny Wintour. Domyśliłam się, że może chodzić o okładkę. Nikomu jednak o tym nie powiedziałam. Nie chciałam zapeszyć. Później wszystko potoczyło się szybko. Poszłam na casting i... spodobałam się. Dlaczego ja? Myślę, że Steven maczał w tym palce. Bardzo się lubimy. Mieliśmy okazję już wcześniej razem pracować, między innymi podczas kampanii reklamowej dla Gianfranco Ferre.(..)Pamiętam, że byłam strasznie podekscytowana. W sesji wzięło udział dziewięć modelek, m.in. Natalia Vodianova, którą cenię i podziwiam. Jest miłą i normalną dziewczyną. Opowiadała wszystkim o swoich dzieciach. Dzięki jej historiom zapomniałyśmy o stresie, który nam towarzyszył. – powiedziała powiedziała kilka lat temu dla Gali.

Anna Jagodzińska nie osiada jednak na laurach. Dziś modelka ma na koncie okładki również dla australijskiego, niemieckiego i włoskiego Vogue’a. Wystąpiła również w kampaniach domów mody H&M, Moschino. Reserved czy DKNY. Chodziła po wybiegach Luisa Vuittona, Roberto Cavalii czy Givenchy.

Aktualnie Anna Jagodzińska od roku prowadzi własną restaurację ‚Think Love Juices” w Warszawie, gdzie można skosztować pysznych soków, nektarów i koktajli. To nie znaczy jednak, że zrezygnowała z modelingu. Modelka wciąż bierze udział wielu projektach. Niedawno została twarzą kampanii Mohito na sezon wiosna-lato 2016.

Przeczytaj także: ANNA JAGODZIŃSKA w Biblii Mody >>

POLECAMY RÓWNIEŻ: Ekskluzywny wywiad z supermodelką Zuzanną Bijoch