Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się 28 czerwca, a poprzedzają je standardowo kampanie wyborcze. Kandydaci wraz ze swoimi sztabami przemierzają cały kraj, próbując przekonać rodaków do swoich idei i walcząc o ich głosy. W tego typu działaniach może nie byłoby nic kontrowersyjnego gdyby nie fakt, że nadal obowiązują obostrzenia związane z COVID-19 i wiele wydarzeń masowych nie może zostać zorganizowanych. Obostrzenia obowiązują m.in. koncerty polskich artystów, którzy stracili znaczną część zarobków pochodzących z występów na żywo.

Anna Karwan krytykuje kampanie prezydenckie

Decyzje rządzących postanowiła skrytykować na swoim Instagramie Anna Karwan. Wokalistka była oburzona faktem, że politycy stoją ponad "zwykłymi ludźmi" i nie dotyczą ich ogólne rozporządzenia. Udostępniła zdjęcie z wizyty Rafała Trzaskowskiego w Krakowie, na którym widać pokaźny tłum otaczający kandydata Platformy Obywatelskiej.

- Jestem wdzięczna za to, że życie wraca do normy, ale dlaczego JA i mój zespół nie możemy? Dlaczego moje zgromadzenie jest zagrożeniem, a TO nie? Dlaczego objazdówka wyborcza jest w porządku, a setki, tysiące Artystów płyną w długach i tracą grunt pod nogami... Mam tego szczerze dosyć, bo nie widzę żadnej logiki w tym działaniu - napisała na stories Anna Karwan.

Ma rację?