Anna Lewandowska została mamą dokładnie rok temu. W maju 2017 roku przyszła na świat pierwsza córka Lewandowskich, Klara. I chociaż zarówno Ania, jak i Robert traktują córeczkę jak największy skarb i poświęcają jej cały wolny czas, w najnowszym wywiadzie, trenerka przyznaje, że nie zawsze jest kolorowo. Z okazji Dnia Matki, Anna Lewandowska opublikowała na swoim blogu Baby by Ann wywiad, który przeprowadziła z nią Katarzyna Burzyńska. Jak wspomina poród? Czy Klara jest córeczką tatusia? Jak trudne były dla Lewandowskiej początki rodzicielstwa? Sprawdźcie. 

Anna Lewandowska o porodzie

Zapytana o to, jak wspomina swój pierwszy poród, Anna Lewandowska wyznała, że był on naprawdę trudny:

"Sam poród był bardzo trudny. Moja mama była z nami cały czas na telefonie, czuła mnie bardzo mocno, wspierała mentalnie. To było dla mnie bardzo ważne."

Anna Lewandowska nie ukrywa również, że obowiązki rodzicielskie na początku całkowicie ją przerosły:

"Nie było łatwo i mówię to wprost. Nieprzespane noce, Robert grający co 3 dni. Na początku nie miałam pomocy, często zasypiałam na dywanie, gdzie popadnie. Byłam sama. Bałam się, że ze zmęczenia zasnę przy Klarze. Pamiętam jak po 3 tygodniach pojechałam na zakupy sama, nie było mnie 40 minut. To był wyczyn!"

"Najgorsze jednak dla nas były nieprzespane noce. W pewnym momencie miałam wrażenie, że chodzę na czworakach, nie wiedziałam jak się nazywam. Dodatkowo dochodziły jeszcze moje obowiązki zawodowe i domowe. Po urodzeniu Klary, słowo „zmęczenie” wykreśliłam ze słownika. Starałam się, bo zawsze to robię, podchodzić do wszystkiego pozytywnie, nie narzekać. Ale zmęczenie i tak było. Któregoś dnia moja mama stanęła w drzwiach, zobaczyła mnie i natychmiast zarządziła: Dziecko Ty się połóż do łóżka, a ja zostaję z Klarą. Powiedziała mi, że w takim stanie jeszcze nigdy mnie nie widziała. "

Mimo wszystko, narodziny Klary bardzo zbliżyły do siebie Annę i Roberta Lewandowskich:

"Nie zdawałam sobie sprawy, że dziecko może złączyć dwoje ludzi jeszcze bardziej. Klara wydobyła z nas ogromne pokłady miłości, umocniła nasze uczucia, teraz jesteśmy jeszcze silniejsi."

Tak jak już kiedyś powiedziała Ania, Klara Lewandowska jest w pełni córeczką tatusia. Robert Lewandowski na swoich zagranicznych wyjazdach bardzo tęskni za córką:

"Klara jest córeczką tatusia! Ostatnio byłam w Niemczech na meczu Roberta bez Klary, siedzieliśmy wieczorem w hotelu i Robert pokazywał mi filmiki z nią. Ja mówię: Tęsknisz?A on: Taaak…! To jest bardzo fajne i bardzo wzruszające."

Klara Lewandowska ma już roczek i coraz więcej rzeczy rozumie. Umie również coraz lepiej okazywać swoje uczucia. Młodzi rodzice starają się zapewnić Klarze w domu cichą, rodzinną atmosferę:

"Postanowiliśmy sobie, że nie krzyczymy w jej obecności, wciąż się do niej uśmiechamy, witamy ją codziennie pocałunkami, więc i ona rozdaje pocałunki wkoło, puszcza oczka. Pytam ją: Jak kochasz mamę? Ona podchodzi do mnie i się przytula, wydając zadowolone i głośne pomruki. "

Zobaczcie ZDJĘCIA rodziny Lewandowskich w naszej galerii --->