Anna Maria Jopek bez wątpienia jest jedną z najbardziej cenionych artystek na polskiej scenie muzycznej. Wokalistka znana jest z ambitnych wydawnictw, imponującego głosu oraz ciekawych aranżacji. Teraz na jej fanów czeka prawdziwa uczta - aż trzy nowe albumy gwiazdy.

Ostatnia płyta Anny Marii Jopek ukazała się w 2008 roku, jednak artystka rekompensuje swoim fanom długi czas oczekiwania. Na płycie „Polanna” usłyszymy stare pieśni ludowe, utwory kompozycji Stanisława Moniuszki, Karola Szymanowksiego czy Skaldów. Są to poszukiwania polskiej duszy w muzyce wielokrotnego zdobywcy nagrody Grammy Gila Goldsteina i Krzysztofa Herdzina.

Z kolei „Haiku” to próba odnalezienia wspólnego mianownika dla tradycji muzyki polskiej i japońskiej. Album został nagrany wraz z najwybitniejszym japońskim artystą jazzowym, pianistą Makoto Ozone. Na płycie znalazły się takie standardy jak „Hej przeleciał ptaszek”, „O mój rozmarynie” oraz „Cyraneczka”.

Na deser artystka serwuje album „Sobremesa” (port.:”deser”).Anna Maria Jopek zabiera słuchaczy w sentymentalną podróż po Lizbonie. Opowiada o historii miasta, w którym znalazła „drugi dom”. Na płycie znalazł się zbiór ukochanych piosenek Anny Marii Jopek ze świata kultury portugalskiej.

Producentem wykonawczym całego wielotomowego przedsięwzięcia, współproducentem muzycznym, fotografem i współtwórcą szaty graficznej wszystkich albumów jest mąż wokalistki, Marcin Kydryński.