Anna Markowska (26) jest najpopularniejszą uczestniczką show "Top Model 2018". Na Instagramie obserwuje ją prawie 194 000 followersów. Ale braliśmy pod uwagę nie tylko social media - otóż to właśnie o Anię najczęściej pytacie, a jej historia bardzo was porusza. Pozostali uczestnicy "Top Model", w tym Hubert Gromadzki, stwierdzili w jednym z odcinków programu, że to właśnie Markowska cieszy się największą sympatią widzów. Dlaczego tak jest? Ania Markowska jest na pewno przepiękną dziewczyną, obdarzoną oryginalną, wyrazistą urodą. Nie jest za to aż tak bardzo pewna siebie, jak niektórzy uczestnicy "Top Model", co tylko dodaje jej uroku. Nigdy nie jest arogancka, a do kolegów z programu odnosi się z sympatią. Jednak zanim znalazła się w "Top Model 7", Markowska musiała pokonać wiele przeszkód, w tym ciężką chorobę. Przeczytaj PONIŻEJ jej inspirującą historię!

ZOBACZ TEŻ: Kto wygrał "Top Model 2018"? Sprawdź!

Anna Markowska z "Top Model" - na co chorowała?

Ania Markowska pochodzi z Krakowa. Miała 16 lat, gdy zaczęła swoją przygodę z modelingiem. Było to spełnienie jej marzeń. Na wybiegu czuła się niczym gwiazda, choć na co dzień jest skromną dziewczyną. Jej kariera nie mogła się jednak rozwijać, bo nagle, około 3 lata temu, okazało się, że ma złośliwy nowotwór głowy. "Dla Ani był to koniec, a dla mnie to była trauma" - mówiła mama Markowskiej w "Top model". Ania przeszła aż 5 operacji i 2 przeszczepy. Przez cztery miesiące modelka nie mogła jeść i mówić, bo jej język był przyszyty do podniebienia. Dziś po chorobie zostały blizny. Blizna na szyi ciągnie się od ucha do ucha. Na szczęście Ani się udało - nie ma przerzutów i dziewczyna mogła wrócić do modelingu:

Jestem dziś mocniejsza niż wcześniej - mówi dziś Markowska.

Jej wielka uroda i hart ducha przekonały jury. Dawid Woliński porównał nawet Anię do Cindy Crawford. Z kolei Marcin Tyszka powiedział, że Ania Markowska jest jedną z najpiękniejszych dziewczyn, jakie kiedykolwiek wystąpiły w "Top Model". Dziś dowiemy się, która trójka uczestników znajdzie się w finale "Top Model". Czy będzie to m.in. Anna Markowska...?