Anna Popek od lat zachwyca figurą. Jednak na taki wygląd trzeba sobie zapracować. Prezenterka na co dzień prowadzi bardzo zdrowy tryb życia - unika "śmieciowego jedzenia", pamięta o regularnym spożywaniu posiłków oraz jakże ważnej aktywności fizycznej. Jak się okazuje, gwiazda TVP nie zamierza spoczywać na laurach, dlatego zdecydowała się wprowadzić do swojego życia bardzo restrykcyjną dietę inspirowaną... Biblią.

No cóż, taki posiłek na jakiś czas będzie tylko wspomnieniem. Od dziś Post Daniela, przynajmniej na jakiś czas. Ponadto ćwiczenia, basen, spacery i modlitwa. Więc adio pizza i inne pokusy! Ale gra jest warta swojej stawki - czytamy na Instagramie 52-latki. 

Post Daniela - na czym polega?

Post Daniela to dieta, która polega na spożywaniu wyłącznie warzyw i owoców, a jej celem jest skuteczne oczyszczenie organizmu z toksyn i wszystkich płynów. Bazuje ona na tym, jak odżywiał się Daniel, postać ze Starego Testamentu.

"Biblijna dieta" - zdaniem specjalistów - powinna trwać nie dłużej niż 40 dni, a dzienna dawka energetyczna przygotowywanych przez nas posiłków nie powinna przekraczać 600 kalorii. Ze względu na swój bardzo rygorystyczny charakter, wiele osób porównuje ją do popularnego w ostatnim czasie postu dr Dąbrowskiej, którą stosowało wiele polskich gwiazd, w tym m.in. Karolina Szostak

ZOBACZ TAKŻE: Daria Widawska przeszła na dietę sirtfood, którą stosuje Adele. Na czym ona polega?