Mariola Bojarska-Ferenc w swoim sobotnim programie w TVP „Sztuka życia”podejmuje ważne problemy dotyczące zdrowia i stylu życia Polaków. Ostatnio wzięła na tapetę różne dolegliwości i najczęstsze schorzenia. Uczy widzów, jak zapobiegać chorobom, a jeśli już zapadniemy na jedną z nich, jak postępować, co jeść, itd. W kolejnym odcinku, którego emisja przewidziana jest na 28 listopada dokładnie omówi tak często chorobę jaka jest niedoczynność tarczycy.

Jej gościem będzie znana z serialu "Klan" aktorka Anna Powierza.

- Ania cierpi na niedoczynność tarczycy. Ze łzami w oczach, w bardzo szczerej rozmowie, opowiedziała mi o początkach choroby, trudnej diagnostyce i o tym, jak radzi sobie obecnie. Bardzo się cieszę, że aktorka zdecydowała się powiedzieć o tym publicznie. To ważne dla wszystkich chorych i ich rodzin” – powiedziała Mariola Bojarska-Ferenc

W programie wystąpiła również druga osoba, kobieta, która także cierpi na niedoczynność tarczycy. Widzowie będą mogli dowiedzieć się, jak żyć z choroba, co jeść, poznają zestaw ćwiczeń oraz… potraw, które są wskazana w tego typu schorzeniach. Na niedoczynność tarczycy choruje około 300 mln ludzi na świecie, szacuje się, że 50% nie wie o chorobie i nie podejmuje leczenie. Warto bacznie obserwować swoje zdrowie. Suchość skóry, tycie, suchość włosów, uczucie zimna mogą świadczyć o rozwijającej się chorobie.

Emisja życia w każdą sobotę o godzinie 12:20 na TVP2!

 

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Anna Powierza - Nie może schudnąć przez chorobę!