Grudzień to tradycyjny miesiąc przygotowywania rankingów i list, podsumowujących kończący się rok. Jednym z takich podsumowań jest publikowany corocznie raport firmy Google na temat najczęściej wyszukiwanych osób i wydarzeń podczas minionych 12 miesięcy.

Internetowy gigant przygotowuje nie tylko globalną wersję swojego rankingu, ale także regionalne listy. Okazuje się, że w polskim internecie rok 2014 należał niekwestionowanie do... Anny Przybylskiej.

Gwiazda, która po ponad rocznych zmaganiach z nowotworem zmarła 5 października, była najczęściej wyszukiwaną osobą w Polsce.

Tuż za uwielbianą aktorką uplasowała się fraza "Mundial 2014". To jednak nie jest zaskakujące, wszak piłka nożna to nasz narodowy sport, a mistrzostwa świata, które odbyły się w Brazylii, były śledzone przez większość naszych rodaków.

Co ciekawe, na trzeciej pozycji w raporcie znalazła się... Conchita Wurst! Kontrowersyjna zwyciężczyni tegorocznego konkursu Eurowizji swoim wizerunkiem zaintrygowała miliony polskich internautów.


Top 10 wyszukiwań w polskim internecie wg. Google:

1. Anna Przybylska
2. Mundial 2014
3. Conchita Wurst
4. Krym
5. Wybory samorządowe 2014
6. Robin Williams
7. Ukraina
8. Top model
9. Soczi
10. Gender

Osoby z Polski:
1. Anna Przybylska
2. Kamil Stoch
3. Mariusz Trynkiewicz
4. Dariusz Kmiecik
5. Dawid Kwiatkowski
6. Agata Mróz
7. Wojciech Jaruzelski
8. Rafalala
9. Karolina Czarnecka
10. Janusz Korwin Mikke

Jesteście zaskoczeni wynikami raportu?

 

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Anna Przybylska - Jej partner po raz pierwszy na salonach od jej śmierci