Gwiazdami najnowszego numeru magazynu "Gala", który do sprzedaży trafił w poniedziałek 19 października, są Ewa Chodakowska i Anna Starmach. W wywiadzie udzielonemu Katarzynie Dąbrowskiej gwiazdy opowiedziały o akcji pomocowej, w którą się zaangażowały, a także o sile polskich kobiet, której codziennie doświadczają w swojej pracy.

Anna Starmach i Ewa Chodakowska gwiazdami nowej "Gali"

Ewa Chodakowska w wywiadzie przyznała, że rodzice mieli dla niej zupełnie inny plan na życie. Chcieli, aby szybko się ustatkowała i urodziła dzieci. Trenerka regularnie słyszała ich obawy o jej przyszłość. 

"Dziecko, kiedy ty się wreszcie ustatkujesz?". To najczęściej zadawane pytanie do 30. roku życia. Moje zapewnienia, że poradzę sobie w życiu, na nic się zdawały. Rodzice nie rozumieli mojej potrzeby niezależności. Dzisiaj już się nie martwią, dzisiaj są dumni. I choć wciąż pytają, kiedy wnuki, dostaję od nich ogrom miłości i akceptacji.

Trenerka od 11 lat jest w szczęśliwym związku, w którym czuje się wspierana i może być sobą. Jak przyznaje, Lefteris pozbawia ją kompleksów i daje przestrzeń, akceptuje wszystkie jej słabości. Podkreśla, że to ważne, aby otrzymywać wsparcie od mężczyzn, ale również od kobiet. Dlatego sama zaangażowała się w akcję Purella Pomaga, która ma szerzyć świadomość dotyczącą konieczności regularnych badań i wspierać kobiety chorujące na nowotwór. 

Choroby nowotworowe to temat, od którego chce się najczęściej uciekać. Kobiety często piszą, że się boją badań, że wolą nie wiedzieć, zapominając o tym, że prewencja to najlepsza droga. Zarówno nasza akcja #purellapomaga, jak i różowa wstążka o tym przypominają.

W akcję zaangażowana jest również Anna Starmach, która przyznaje, że jest ona dla niej tym bardziej ważna, że na raka piersi chorowały kobiety w jej rodzinie.

Wiele kobiet odsuwa badanie, bo bywa ono dla nich stresujące. Mnie zawsze ono obciąża emocjonalnie, ponieważ w mojej rodzinie były przypadki raka i wiem, z czym to się wiąże. (...) Spójrz, pytamy się nawzajem: kiedy byłaś u fryzjera, na manikiurze, i w tych pytaniach nie ma nic dziwnego. Tak samo zacznijmy pytać: kiedy się badałaś, kiedy robiłaś USG, kiedy cytologię… 

 Anna Starmach dodała również, że ważne jest, aby doceniać swoją kobiecość i głośno ją manifestować. Chociaż ona odkryła ją dosyć późno, cieszy się, że wreszcie pokazuje siebie taką, jaką jest naprawdę.

Swoją kobiecość zaczęłam odkrywać dużo później, gdzieś przed trzydziestką, a to się wiąże z poznaniem mojego męża. Znalazłam się w związku, w którym nie musiałam się ukrywać pod skorupą, tylko mogłam nareszcie pokazać się komuś taka, jaka jestem naprawdę.

Cały wywiad z Ewą Chodakowską i Anną Starmach przeczytasz w nowej "Gali". Numer dostępny będzie też w wersji z broszurką kulinarną w wersji z broszurką kulinarną  - wybranymi przepisami z książki  „Fit przepisy od Baletnicy” (w cenie 6,99 zł), w wersji z broszurką  Zdrowa i promienna skóra (w cenie 6,90 zł) oraz kremem pod oczy PERFECTA w cenie 7,99 zł.

W nowym wydaniu magazynu "Gala" przyglądamy się też fenomenowi Igi Świątek - pierwszej Polki, która wygrała tenisowy turniej Wielkiego Szlema, a także rozmawiamy z Rafałem Zawieruchą o tym, dlaczego nic nikomu nie musi już udowadniać.