Anna Wendzikwoska to prawdziwa kobieta renesansu! Jest nie tylko utalentowaną aktorką, ale także dziennikarką i projektantką biżuterii. Teraz przed gwiazdą kolejne wyzwanie, bo Wendzikowska przygotowuje się do wydania debiutanckiej powieści!

O czym będzie ta powieść? Zdaniem autorki, jej dzieło będzie nieco przypominać słynny "Dziennik Bridget Jones". Bohaterką powieści będzie młoda dziewczyna, która wyjeżdża do Londynu w poszukiwaniu szczęścia i miłości. Wendzikowska, która sama mieszkała przez pewien czas w brytyjskiej stolicy, zastrzegła jednak, że jej książka nie będzie autobiografią.

– To jest taki koszyczek, do którego powrzucałam różne rzeczy, które widziałam, doświadczyłam i które zasłyszałam. Generalnie to powinno wyglądać tak, że powinnam regularnie codziennie pisać kilka stron, staram się tego pilnować. Czasami mi nie wychodzi, bo czasami tak jak dzisiaj na przykład, mam bardzo intensywne dni – powiedziała gwiazda w rozmowie z serwisem "Newseria Lifestyle".

Debiutująca autorka przyznała, że jej napięty grafik często nie pozwala jej na pisanie tyle, ile by chciała.Anna Wendzikowska nauczyła się jednak korzystać z każdej wolnej chwili, którą wykorzystuje teraz na tworzenie. Dziennikarka nie ma już zbyt wiele czasu, bo premierę "Trzystu poranków w Londynie" zaplanowano już na luty przyszłego roku.

– Bardzo dużo staram się korzystać ze swoich podróży, czyli pisać w samolocie dopóki bateria nie padnie. W takim transatlantyckim locie to można sporo napisać. Jak siedzę sama w hotelu, to jest czas, kiedy mogę pisać. Albo w nocy, kiedy nie mogę spać i mogę wykorzystać czas na jakieś twórcze dumanie – wyznała Wendzikowska.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Anna Wendzikowska - W wyjątkowej sukni na "Różach Gali 2013"