W miniony piątek miłośnicy mody i uznawanego za najbardziej prestiżowy branżowy magazynu "Vogue" przeżyli nie lada szok, gdy okazało się, że okładkę kwietniowego wydania amerykańskiej edycji pisma zdobi zdjęcie Kim Kardashian i Kanye Westa.

W internecie natychmiast pojawiły się komentarze rozczarowanych czytelników nazywanego "biblią mody" pisma, a część subskrybentów magazynu ogłosiła nawet, że nigdy więcej go już nie kupi! Kontrowersje wokół okładki skłoniły redakcję magazynu do opublikowania w sieci listu jego wszechwładnej redaktor naczelnej Anny Wintour, która wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się podarować Kim jej wymarzoną okładkę.

"Jedną z wielu fantastycznych korzyści wynikających z prowadzenia takiego magazynu, jak "Vogue", jest możliwość prezentowania czytelnikom tych ludzi, którzy są w danym momencie w samym środku najważniejszych wydarzeń, którzy kreują trendy i zmieniają istniejące dotychczas układy i stan rzeczy" - napisała Anna Wintour.

Redaktor naczelna amerykańskiego "Vogue" zapewniła też czytelników, że wbrew pojawiającym się od miesięcy plotkom, Kanye West... nie wybłagał u niej okładki dla swojej narzeczonej!

"Muszę podkreślić, że pomysł, by na okładce tego numeru pojawili się właśnie Kim i Kanye, wyszedł całkowicie ze strony redakcji - napisała Wintour. - Kanye nigdy nie błagał mnie, abym zgodziła się pokazać Kim Kardashian na stronach "Vogue". Wiem, że plotki z pewnością cieszą się dużą popularnością, ale w tym przypadku nie ma w nich prawdy.

Myślicie, że Kanye West rzeczywiście nie prosił jej o tę "przysługę"? ;)

 

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Anna Wintour - Detronizacja królowej?