Anna Wintour to najważniejsza postać w świecie mody. To ona mówi, co jest modne, a co jest passe. To ona sprawia, że dana modelka lub projektant jest doceniany. Od blisko 30 lat Anna Wintour kieruje najważniejszym wydaniem „Vogue’a” na świecie. Magazyn szybko okrzyknięto wyznacznikiem stylu i „biblią mody”, a sama Anna Wintour jest dziś uznawana za ważną postać na rynku mody. Jej zasługi dla dziennikarstwa zostały docenione przez samą królową Elżbietę II.

Anna Wintour, czyli nieodłączne przeciwsłoneczne okulary i charakterystyczna grzywka. Stworzona przez nią „biblia mody” wyznacza trendy na całym świecie. To ona zaszokowała świat, gdy na okładce „Vogue” pojawili się Kim Kardashian i Kanye West. Dziś została doceniona za wkład w dziennikarstwo.

Anna Wintour otrzymała order od królowej Elżbiety II! Królowa uhonorowała Annę Wintour tytułem „Damy Komandor Orderu Imperium Brytyjskiego”. Elżbieta II uhonorowała tym samym ponad trzydziestoletnią karierę urodzonej w Wielkiej Brytanii dziennikarki. Redaktor naczelna „Vogue’a” krótko rozmawiała z królową, wymieniając się z nią nawet uśmiechami (co jak twierdzą współpracownicy Wintour, jest bardzo rzadkim widokiem). Co ciekawe, królowa Elżbieta II miała mały problem z przypięciem orderu – Wintour miała na sobie różową garsonkę Chanel. Dziennikarka złożyła na ręce królowej gratulacje służby księcia Filipa.

Przypomnijmy, że niedawno odznaczenie za zasługi odebrała z rąk księcia Williama Victoria Beckham.