W Pałacu Elizejskim dało się wyczuć poruszenie. Nawet zawsze powściągliwa Anna Wintour nie mogła się powstrzymać przed dyskretnym uśmiechem zadowolenia. Zanim przyjęła to wysokie wyróżnienie francuskie, „które nagradza wyjątkowe zasługi dla Francji” wydawała się drżeć z niecierpliwości w ślicznym kostiumie Chanel. Prekursorka najnowszych tendencji made in US poraz kolejny zrobiła tym wyborem ukłon w stronę kultury francuskiej z właściwą sobie klasą i ucieleśnieniem glamour.

Chociaż często jest prezentowana jako osoba chłodna i surowa, tym razem, wyglądała na bardzo przystępną i miłą. Była wyraźnie wzruszona i zaszczycona, kiedy prezydent Nicolas Sarkozy przypinał jej medal Legii Honorowej. Po uroczystej dekoracji Lady Wintour przyjęła nawet serdeczne gratulacje zebranych, wśród których były między innymi takie sławy jak Karl Lagerfeld, Alber Elbaz, Stefano Pilati, Donatella Versace, czy Bernard Arnault.

Anna Wintour, uczestniczy w paryskich pokazach Haute couture otwartych przez pokaz Diora, na który czekali wszyscy. Prawdziwa Marianna stylu!