Antek Królikowski został po raz kolejny publicznie zapytany o małżeństwo. Tym razem jednak, ku uciesze aktora, nie chodziło o plany ślubne jego i Julii Wieniawy. Prowadząca show Basia Kurdej-Szatan „Kocham Cię, Polsko!” zapytała aktora o prawną zasadność stwardzenia „Według polskiego prawa, przez zawarcie małżeństwa małoletni uzyskuje pełnoletność. Prawda czy fałsz?” Trafiło na Antka, bo akurat on w tym momencie trzymał w rękach prezent-bombę. Stwierdził, że fałsz, ale… nie miał racji. Aktor nie krył zaskoczenia, że tak stanowi polskie prawo! Co jeszcze działo się w pierwszym odcinku najnowszego sezonu „Kocham Cię, Polsko!”?

„Kocham Cię, Polsko!” - co się działo w 1. odcinku?

W pierwszym odcinku 11. sezonu „Kocham Cię, Polsko!” zmierzyły się drużyny aktorek i aktorów. Żeńską reprezentację pod wodzą Tomasza Kammela stworzyły: Ewa Kasprzyk, Anna Dereszowska i Olga Frycz. Zaproszenie od Antoniego Królikowskiego do męskiego zespołu przyjęli: Jakub Wesołowski, Redbad Klynstra i Mikołaj Roznerski. Uczestnicy rozpoczęli zabawę od nowej rundy – Kroniki niepodległej, w której Anna Dereszowska i Redbad Klynstra zamienili się w prezenterów wiadomości telewizyjnych odpowiednio z 1996 i 1966 roku. Ich zadaniem było uzupełnić brakujące słowa w kronice wydarzeń. Oboje zrobili to bezbłędnie i zdobyli dla swoich drużyn po 10 punktów!

Dużo frajdy uczestnikom sprawiła też konkurencja Cytaty TV i film, w której mogli wykazać się sprytem i zmusić rywala do odpowiedzi na trudne pytanie (z czego chętnie korzystali aktorzy). Triumfowała drużyna aktorek, coraz wyraźniej wysuwając się na prowadzenie…

Runda Urodziny jak zwykle spowodowała wzrost poziomu adrenaliny wśród uczestników, którzy zostali zapytani m.in. o najmniejsze województwo w Polsce czy miejsce urodzenia Jana Heweliusza. Prezent-bomba wybuchł w rękach Anny Dereszowskiej, przez co to drużyna Antka zdobyła 16 punktów.

„Kocham Cię, Polsko!” - kto wygrał?

W rundzie Co ludzie powiedzą dużą intuicją wykazał się Mikołaj Roznerski przewidując najlepiej punktowane odpowiedzi ankietowanych. Marsz do zwycięstwa przerwał mu dopiero Tomasz Kammel, którego drużyna ostatecznie wygrała konkurencję. Przed finałem mocną przewagę miał zespół Tomka (106 do 60), jednak koło fortuny, decydujące w tej rundzie o liczbie przyznanych za każde z pytań punktów, mogło odmienić wynik i przechylić szalę zwycięstwa na stronę teamu Antka. To się jednak nie stało i ostatecznie wygraną świętowała drużyna aktorek pod wodzą Tomka Kammela!

Jak widać, pierwszy odcinek 11. sezonu „Kocham Cię, Polsko!” obfitował w żarty, anegdoty, trudne pytania i nagłe zwroty akcji. Czy tak samo będzie za tydzień? Koniecznie oglądajcie drugi odcinek show już za tydzień, w sobotę, 10 marca 2018 o 20:05 w telewizyjnej Dwójce. Tymczasem zajrzycie do naszej GALERII, gdzie najdziecie najciekawsze ujęcia z wczorajszego odcinka show :-)